WATER WORLD – Grecja: 8-19.08.2018

Lipiec 16, 2015 przez w Obozy dla dzieci, Obozy w SIERPNIU, Za granicą

Serdecznie zapraszamy

dzieci i młodzież w wieku 10-16 lat na szaleństwo ze sportami wodnymi na plażach greckiej Riwiery Olimpijskiej!

TERMIN:

8.08-19.08.2017 lista rezerwowa!

CENA:

Cena podstawowa - 2150 zł.
Opcja z uczestnictwem w zajęciach językowych - dopłata 100 zł.
Opcja z uczestnictwem w zajęciach tenisowych - dopłata 150 zł.

 

SZCZEGÓŁY:

MIESZKAMY

w HOTELU SINTRIVANIS*** w miejscowości SKOTINA na greckiej Riwierze Olimpijskiej u stóp mitycznego Olimpu. Hotel położony 150 metrów od piaszczystej i szerokiej plaży, z łagodnym brzegiem i czystym morzem. Pokoje 3-4 osobowe z TV Sat, z pełnym węzłem sanitarnym, lodówką i balkonem. Na terenie hotelu basen ze słodką wodą, leżaki, parasole. Korzystanie z klimatyzacji bez dopłaty!!!
Zapraszamy do obejrzenie filmu prezentującego hotel.

WYŻYWIENIE:

FB, 3 x dziennie - śniadanie serwowane z bufetu, lunch, ciepła, 2 daniowa obiadokolacja, bar sałatkowy, w cenie napoje do posiłków /śniadanie: kawa, herbata, sok; lunch i obiad: woda/. 

RAMOWY PROGRAM POBYTU:
 • 1 dzień: Wyjazd z kraju rano. Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię do Grecji.
 • 2 dzień: Przyjazd do hotelu około południa. Zakwaterowanie w pokojach po lunchu
 • 2-11 dzień: Pobyt na miejscu /9 noclegów/, realizacja programu:
  - rejs statkiem pirackim wzdłuż wybrzeża i urokliwych plaż Riwiery Olimpijskiej w stronę gór Olimpu. Zatrzymamy się na plaży Gritsa z widokiem na Olimp, gdzie po słonecznych i morskich kąpielach posilimy się regionalną kuchną. Podczas rejsu statek zacumuje również się na pełnym morzu, a wtedy najodważniejsi będą mogli poskakać z pokładu do wód morza egejskiego
  - Całodzienna zabawa w WATERLANDZIE w Paralii. Niezapomniane, wodne szaleństwo na wszystkich atrakcjach znajdujących się w parku: zjeżdżalnie, baseny z falami, wioska indiańska i wiele, wiele innych 🙂
  Wycieczka do Paleos Panteleimonas,  wioski - skansenu, w której zatrzymał się czas  z olśniewającym widokiem na masyw Olimpu oraz plaże i wody Zatoki Termajskiej. Paleos Panteleimonas zachwyca pięknymi widokami, niecodzienną kamienistą zabudową, brukowanymi ulicami, spokojem popołudniowej siesty, zapachem ziół tymianku i oregano, koncertem cykad i kozich dzwonków dobiegających tu z pobliskich wzgórz. Wśród okolicznych miasteczek zachowało najwięcej charakteru prawdziwie tradycyjnej, greckiej atmosfery. Poza sezonem życie toczy się tu dalej swym leniwym, cichym, południowym rytmem. Właśnie w takich wioskach można poznać klimat prawdziwej Grecji, z dźwiękami buzuki, zapachem ziół i oliwek, smakiem miodu z jogurtem. Obecnie wioska jest pod opieką Unii Europejskiej.
  - DISCOVER SCUBA DIVING - ODKRYJ NURKOWANIE Z AKWALUNGIEM 
  Poznajemy nurkowanie z akwalungiem (maska, płetwy, jacket, balast, automat z octapusem, skafander nurkowy, manometr, butla z tlenem) pod bezpośrednim nadzorem instruktora w idealnych, bezpiecznych warunkach na basenie. Po wyjaśnieniu podstawowych zasad, nowi adepci nurkowania wykonują jedno płytkie nurkowanie w asyście instruktora nurkowania. Program ma na celu przedstawić dzieciom nurkowanie w kontrolowany, a równocześnie przyjemny sposób. Discover Scuba Diving zaszczepiając poczucia komfortu, obycia się z wodą, bezpieczeństwa oraz przynależności do środowiska płetwonurków pomoże przezwyciężyć błędne wyobrażenia o nurkowaniu. 
  Przebieg programu teoretycznego - czas około 1,5 godziny:
 • omówienie zasad nurkowania i zachowania się pod wodą
 • omówienie sposobu komunikacji pod wodą (znaki nurkowe)
 • bezpieczeństwo i zagrożenia pod wodą
 • nauka zakładania osprzętu( maska, płetwy,jacket, balast, itd)
 • wykonanie podstawowych ćwiczeń pod wodą
 • wycieczka podwodna w basenie

Każdy uczestnik kursu otrzyma certyfikat uczestnictwa w kursie nurkowania oraz płytę DVD ze zdjęciami i filmem sowich podwodnych dokonań 🙂 - film z daną osobą pod wodą plus zdjęcia.

UWAGA: warunkiem uczestnictwa w kursie jest ukończone 8 lat i pisemna zgoda rodziców

- zajęcia ruchowe (zumba, streching, ABT, body shape, TBC, aqua-aerobic), podstawy dietetyki i zdrowego odżywiania
- konsultacje pływackie, zajęcia z ratownictwa wodnego
- kurs języka angielskiego - 15 godzin (w opcji dla chętnych)
- kurs tenisa ziemnego - 8 godzin (w opcji dla chętnych)
- gry i zabawy ruchowe - słodkie lenistwo na plaży 🙂 karaoke, dyskoteki, projekcje filmów

 • 11 dzień: Śniadanie, wykwaterowanie, ostatnie plażowanie. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną.
 • 12 dzień: Przyjazd do kraju w godzinach popołudniowych.

 

CENA ZAWIERA:
 • zakwaterowanie 
 • wyżywienie (3 posiłki dziennie + prowiant na drogę powrotną) 
 • transport autokarem klasy lux  (czarterowanym od firmy WIST-Trans Major) na trasie Kraków-Olimpic Beach-Kraków. Autobus jest do naszej wyłącznej dyspozycji w czasie trwania obozu!
 • pakiet ubezpieczeniowy Bezpieczne Podróże  (Signal Iduna, ul Przyokopowa 31, Warszawa 01-208). Sumy ubezpieczenia: Koszty Leczenia 10000 euro, Koszty Ratownictwa 5000 euro, NNW 15000 złotych, Bagaż 800 złotych). 
 • realizację programu i opiekę pedagogiczną
 • sprzęt do realizacji zajęć programowych
WYCIECZKI FAKULTATYWNE:
 • METEORY – wyjazd 6:30, powrót 18:00 - cena 30 euro
  Wycieczka w niezwykłe miejsce na Równinie Tesalijskiej z lasem skalnym, na którym średniowieczni mnisi zbudowali klasztory tworząc drugie co do wielkości centrum monastyryzmu w Grecji. Zatrzymamy się w miasteczku Kalambaka, gdzie w pracowni ikon zapoznamy się z techniką tworzenia tych dzieł (prezentacja w języku polskim. Z dwudzistu czterech klasztorów, które powstały w ciągu wieków zachowało się sześć. Zwiedzimy dwa klasztory - jeden męski i jeden żeński, gdzie będziemy podziwiać piękne ikony, freski, stare manuskrypty. Pozostałe klasztory obejrzymy z pokładu autokaru i miejsc widokowych. W drodze na Meteory zatrzymamy się w opiewanej przez poetów Dolinie Tempi, gdzie odwiedzimy kościółek św. Paraskiewi, która jest patronką niewidomych.
 • OLIMP – wyjazd godzina 7:00, powrót 14:30 cena 30 euro                  Wycieczka do mitycznej siedziby dwunastu Olimpijskich Bogów. Naszym autobusem krętymi, górskimi drogami  pojedziemy zwiedzić klasztor św. Dionysiosa. Zawitamy  również do miasteczka Litochoro skąd pieszo udamy się Wąwozem Enipeas do słynnych wanien Zeusa i Afrodyty. Następnie pojedziemy do urokliwej górskiej wioski w górach Olimpu zwanej Paleo Panteleimonas, gdzie dawno zatrzymał się czas - w wiosce nie ma ruchu kołowego! 

UWAGA: Przy zakupie obu wycieczek faklutatywny cena wynosi 55 euro za dwie!

UWAGA!

Uczestnik zobowiązany jest posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy lub dowód osobisty.

REZERWACJA NASTĘPUJE PO WPŁACIE ZALICZKI W WYSOKOSĆI 700 złotych NA KONTO BANKOWE (nr konta: 34 1020 2892 0000 5602 0368 5161, dane odbiorcy KRAUL WAKACJE, 30-619 Kraków, ul. Chałubińskiego 120 S - przy tytule przelewu prosimy o wpisanie imienia i nazwiska dziecka oraz dopisu "GRECJA - ENGLISH IN GREECE" i termin turnusu ") oraz po dostarczeniu WYMAGANYCH DOKUMENTÓW.

Prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEN UCZESTNICTWA

Posiadamy Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki Marszałka Województwa Małopolskiego.

Nasze obozy zgłaszamy do właściwego Kuratorium Oświaty. 

Zatrudniamy lubianą przez dzieci,  profesjonalną kadrę instruktorsko-pedagogiczną od lat z nami współpracującą.

Już pierwszego dnia obozu tworzymy GALERIĘ dostępną z naszej strony internetowej na bieżąco uaktualnioną o nowe zdjęcia z naszych obozów!!!

ZOBACZ JAK BAWILIŚMY SIĘ NA NASZYCH WYJAZDACH PODCZAS WAKACJI 2016