Brazylijskie Ju-jitsu

22 września, 2020 by in Klubik Kraula
ZAPISZ SIĘ NA SEZON 2020/2021

Brazylijskie jiu-jitsu (BJJ) to sztuka walki wywodząca się z judo i zapasów. Powstała w Brazylii, gdzie uderzenia i kopnięcia zostały wzbogacone o techniki, umożliwiające powalenie przeciwnika na ziemię i uzyskanie nad nim całkowitej kontroli poprzez zablokowanie jego ruchów.  

BJJ przez wielu uznawane jest za najskuteczniejszą technikę walki wręcz bez użycia broni. Mimo że nie stosuje się w niej bezpośrednich ciosów, bardzo dobrze sprawdza się w obezwładnianiu przeciwnika. Współcześnie jest to jedna z najbardziej rozpowszechnionych sztuk walki, która swoją popularność zawdzięcza sportom MMA (ang. Mixed Martial Arts – mieszane sztuki walki). Zawodnicy MMA najbardziej cenią sobie właśnie brazylijskie jiu-jitsu, ponieważ wykazuje bardzo dobrą skuteczność w powalaniu przeciwnika na ziemię bez konieczności robienia mu krzywdy.
W BJJ rozróżnia się kilka kolorów pasów (FAIXA), które odpowiadają poszczególnym stopniom zaawansowania. Ta sztuka walki nadaje się dla mężczyzn, kobiet, a nawet dzieci, ponieważ nie wymaga stosowania brutalnych ciosów.
Zajęcia w KRAULu prowadzone są przez rodowitego Brazylijczyka (HERMES – PROFESSOR GRAFITE), który należy do grupy DANILO TEAM. Celem naszych zajęć jest przede wszystkim doskonalenie koordynacji ruchowej, równowagi i wytrzymałości połączonej z nauką technik sztuki walki.

 

About The Author:

Leave a Comment!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *