Capoeira

15 lipca, 2020 by in Klubik Kraula

ZAPISZ SIĘ NA SEZON 2020/2021Capoiera

Capoeira to jedyny na świecie tak wszechstronny sport łączący w sobie elementy walki (uderzenia, kopnięcia , uniki), tańca, akrobatyki, muzyki i gry na instrumentach ( berimbau , atabaque , pandeiro , batucada) oraz naukę i obcowanie z językiem portugalskim. 

Narodził się w Brazylii, ale szybko znalazł sympatyków na całym świecie. Capoeira to sprawność, szybkość i dynamika, ale co warto zaznaczyć jest dla każdego – kobiet, mężczyzn, dzieci, dla młodych i tych nieco starszych, dla małych i dużych, grubych i chudych. Jest to sport bezkontaktowy.

Zajęcia w KRAULu prowadzone są przez rodowitego Brazylijczyka (HERMES – PROFESSOR GRAFITE), który należy do grupy ESCOLA DA CAPOEIRAGEM. Grupa działa w Krakowie od 2010r. i jest jedyną w mieście, w której treningi na co dzień prowadzą Brazylijczycy. Treningi dla dzieci mają charakter ogólnorozwojowy z elementami capoeira. Celem naszych zajęć jest przede wszystkim doskonalenie koordynacji ruchowej, równowagi i wytrzymałości dzieci połączonej z nauką technik sztuki walki (opanowanie poszczególnych pozycji, ruchów, sekwencji), ale jednocześnie propagowanie kultury brazylijskiej poprzez grę na instrumentach, muzykę, język portugalski. Chcemy przekazać Polakom odrobinę pozytywnej brazylijskiej energii, luzu i miłości do tańca .

Raz w roku dla wszystkich trenujących (dzieci i dorosłych) organizowane jest BATIZADO, czyli festiwal, na których można zdobyć pierwszy lub kolejny stopień w capoeira (kolorowy sznur – CORDA). Podczas pierwszych warsztatów nadawane jest także każdej osobie APELIDO, czyli pseudonim pasujący do jej cech fizycznych lub charakteru. Podczas eventu można spotkać trenujących nie tylko z całej Polski, ale i ze świata.

 

About The Author:

Leave a Comment!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *