SKLEROTKA – Junior Ski Camp – Biały Dunajec – zima 2017

Serdecznie prosimy o uważne zapoznanie się ze „sklerotką obozowicza". Jeśli po jej lekturze będziecie Państwo mieli jeszcze jakiekolwiek wątpliwości odnośnie spraw organizacyjnych wyjazdu Waszych pociech prosimy o kontakt z biurem. 

Prosimy zwłaszcza rodziców  dzieci po raz pierwszy wyjeżdżających na obóz oraz tych najbardziej wrażliwy o zadbania o solidny fundament komfortu emocjonalnego poprzez przygotowanie pociechy rozmową do obozowej rzeczywistości. Wystarczy opowiedzieć dziecku, gdzie i z kim jedzie, przedstawić nasz bardzo bogaty i różnorodny program, pokazać GALERIĘ ZDJĘĆ, oraz FILMY, z poprzednich obozów, poinformować,  że opiekunowie są godni zaufania, pomogą w każdej sytuacji i to do nich należy zgłaszać w pierwszej kolejności choćby najmniejszy problem!

Bardzo duży wkład w to jak dziecko będzie się czuło na obozie ma Państwa sposób i częstotliwość kontaktowania się dziećmi. Zachęcamy, szczególnie rodziców młodszych dzieci, aby z góry umówić się na jedną rozmowę telefoniczną na dzień lub nawet rzadziej, najlepiej w godzinnyach porannych. Pora wieczorna rozmów z rodzicami sprzyja rozklejaniu się dzieci. Prosimy też o pozytywne motywowanie dzieci podczas rozmów, skierowanie jej w stronę ciekawych i wesołych momentów z życia obozowego lub zdjęć, które są dostępne i uzupełniane każdego dnia na naszej stronie, zachęcenia by dziecko opowiedziało jak spędziło dzień na obozie, co robiło. Zdarzają się mamy, które w pierwszych słowach rozmowy telefonicznej deklarują, że bardzo tesknią za dzieckiem i pytaja czy ono też... przy takiej postawie rodzica nie trudno o kryzys tęsknoty u dziecka.

Gorąco prosimy uczulić dzieci na sprawę „pilnowania" cennych rzeczy (komórka, portfel...). Ze względu na MEGAZAPOMINALSTWO dzieci podczas obozu będzie obowiązywał BEZWZGLĘDNY zakaz zabierania komórek na zajęcia programowe!!! Podczas dnia telefony będą sobie odpoczywać w pensjonacie odłożone zawsze w to samo miejsce. W przypadku zbyt intensywnego eksplatowania telefonu (np. zbyt regularnych, żewnych rozmów z rodzicami szczególnie wieczorową porą - co dotyczy zwłascza młodszych uczestników, lub też, zamiast snem, odpoczynkiem i regeneracją przed kolejnym dniem pełnym wrażeń zajmowania się próbami wykorzytania telefonu jako cenrtum rozrywki - co dotyczy wszystkich grup wiekowych:) zastrzegamy sobie przejęcie telefonów do nocnego depozytu.

Apelujemy również o wspólne, świadome  zapakowanie z dzieckiem ekwipunku obozowego oraz podpisanie bagażu, pokrowca na buty narciarskie/snowbaordowe. Zminimalilzuje to możliwość zagubienia połowy ubrań i akcesoriów 🙂 co niestety wśród młodszych dzieci jest nagminne, ponieważ nie rozpoznają swoich rzeczy!!!

Zachęcamy, szczególnie rodziców młodszych dzieci, do przekazania nam depozytów pieniężnych - w podpisanej imieniem i nazwiskiem koprecie,  w niskich nominałach (5, 10, 20 zł).  

Najpóźniej wieczorem pierwszego dnia obozu otrzymacie Państwo sms-a z numerem telefonu do wychowawcy, który będzie opiekował się Państwa dzieckiem i u którego bezpośrednio będzie można otrzymać informacje jak Państwa pociecha radzi sobie na obozie. W mailu wysyłanym kilka dni przed wyazdem, będącym przypomnieniem i uzuzpełniem "sklerotki" otrzymacie Państwo również numer telefonu kierownika obozu.

Jeśli Państwa dziecko ma zażywać podczas trwania obozu stałe leki, prosimy o przekazanie przy zbiórce przed wyjazdem tych konkretnie medykamentów zamkniętych w niewielkim plastykowym pudełku podpisanym na zewnątrz imieniem i nazwiskiem dziecka. W środku pudełka, do leków koniecznie prosimy dołączyć na osobnej kartce szczegółowy opis dawkowania oraz upoważnienie do ich podawania!!! Bardzo prosimy nie wyposażać apteczki dziecka w leki "na wszelki wypadek"!!! Obóz zaoptarzony jest w dużą apteczkę (i wszędzie są również apteki) i jeśli zajdzie taka konieczność w porozumieniu z Państwem lub z Państwem i lekarzem aplikujemy stosowne do stanu zdrowia lekarstwa. Bardzo prosimy również o podejscie ze zrozumieniem do całkowitego zakazu przekazywania dzieciom jakichkolwiek medykamentów do zażywania na własną rękę!!!

Jeśli Państwo planujecie odzwiedzić dziecko podczas obozu prosimy o wcześniejszy kontakt z kierownikiem bądź wychowawcą, pozwoli uniknąć to Państwu sytuacji, że pojawicie się w pensjonacie a pociecha wraz obozem akurat będzie na kilkugodzinnych zajęciach w terenie. Bardzo prosimy aby wizyta u nas nie osłabiała morale innych obozowiczów szczególnie wśród grupy młodszych dzieci, będziemy wdzięczni jeśli Państwo do minimum ograniczycie czas pobytu w pokoju z dzieckiem w towarzystwie innych obozowiczów, do których rodzice nie przyjechali. Najsensowniejszą opcją jest spędzenie przez Państwa wspólnie jakiegoś uzgodnionego czasu poza obozem. Będziemy bardzo wdzięczni za zrozumienie tej delikatnej kwestii.

Podczas obozu obowiązuje zakaz kupowania  fastfoodowej żywności (chipsy, napoje gazowane, żelki itp paskudztwa), gorąco prosimy zatem również nie zaopatrywać dzieciaki na wyjazd w podobne smakołyki. Zachęcamy do kupowania owoców, batonów, wody, soków.   

WYJAZDY:

Zbiórka na PARKINGU obok CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ SOLVAY przy ul. Zakopiańskiej (obok CH Carrefour i kina Cinema City przy CH ZAKOPIANKA).

29.01.2017 (niedziela) o godzinie 10.00
5.02.2017 (niedziela) o godzinie 10.00


PROSIMY O BEZWZGLĘDNĄ PUNKTUALNOŚĆ!!!!

 
POWROTY:

na PARKINGU obok CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ SOLVAY przy ul. Zakopiańskiej (obok CH Carrefour i kina Cinema City).
przewidywane powrót około 18.00 - precyzyjne informacje o godzinie powrotu podajemy na bieżącą z trasy 

4.02.2017 (sobota) 1. turnus
11.02.2017 (sobota) 2. turnus

TRANSPORT:

Autobusem klasy lux (video, wc, klimatyzacja) zapewnia firma WIST.

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE:

Dom Wypoczynkowy Halina 
Halina Sichelska 
ul. Jana Pawła II 24A 
34-425 Biały Dunajec 
tel: 182073384

PROSIMY NIE ZAPOMNIEĆ O ZABRANIU!!!!!!

# nart/snowboardu wraz z kaskiem narciarskim, kominiarką i goglami
# butów (halówek) do zajęć na sali gimnastycznej
# stroju kąpielowego z klapkami i ręcznikiem na basen
# stroju narciarskiego adekwatnego do niskich temperatut
# kremu przeciwsłonecznego do twarzy z wysokim filtrem

PROSIMY O ODDANIE WYPEŁNIONYCH KART KWALIFIKACYNYCH W NIEPRZEKARCZALNYM TERMINIE DO 20.12.2016!

PROSIMY O PEŁNĄ WPŁATĘ ZA OBÓZ DO 20.12.2016 
1590 złotych na numer konta: 34 1020 2892 0000 5602 0368 5161, dane odbiorcy: KRAUL WAKACJE, 30-698 Kraków, ul. Chałubińskiego 120 S - przy tytule przelewu proszę wpisać imię i nazwisko dziecka oraz Kids Camp/Junior Ski Camp Biały Dunajec + turnus 1. lub 2.

W terminie do 7 dni od pełnej wpłaty wystawiamy faktury VAT marża na "dane do fatkury" uzupełnione w formularzu zgłoszeniowym.

Oferujemy Państwu możliwości zawarcia Ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej (KIT), które pozwala odzyskać większość kosztów poniesionych z wyjazdem dziecka na wypadek choroby lub innego zdarzenia losowego. Chętnych prosimy kontakt z naszym biurem przed dokonaniem pełnej wpłaty.