Sklerotka – Moc Aktywności – Ochotnica 2021

Serdecznie prosimy o cierpliwe i uważne zapoznanie się ze „sklerotką obozowicza". Jeśli po jej lekturze będziecie Państwo mieli jeszcze jakiekolwiek wątpliwości odnośnie spraw organizacyjnych wyjazdu Waszych pociech prosimy o kontakt z biurem.

Edukacja, wychowanie, kształtowanie samodzielności

Realizacja interdyscyplinarnych programów sportowo-edukacyjnych podczas obozów jest wyrazem naszych starań by zaszczepić w dzieciach prozdrowotne nawyki i zamiłowanie do ruchu, które, chcielibyśmy, towarzyszyło naszym podopiecznym przez całe dorosłe życie. Nie mamy ambicji wyczynowego sportu, chcemy by dzieci na poziomie rekreacyjnym odnalazły radość i przyjemność w wielu formach aktywności fizycznej. Ruch w sposób rozsądny przeplatamy z mniej forsownymi punktami dziennego programu tak by dać dzieciom czas na odpoczynek i regenerację. Kładziemy również nacisk na dbałość o kulturę osobistą przejawiającą zwykłym "dzień dobry" na początek każdego dnia po umiejętność rozwiązywania sporów, zawierania kompromisów, bezkonfliktowej i efektywnej pracy w zespole czy bezinteresownej pomocy i zwykłej życzliwości. Kształtujemy samodzielność wymagając od dzieci świadomego przygotowania się do zajęć, organizacji i utrzymywania w porządku swego najbliższego otoczenia, punktualności oraz dbałości o powierzone przez Państwa i nas organizatorów rzeczy (sprzęt sportowy, ubrania, kieszonkowe). Prosimy Państwa o wparcie by w szczerej rozmowie przed wyjazdem na obóz, uczulić dzieci, iż warunkiem niezapomnianych i bezpiecznych wakacji będzie respektowanie obozowych reguł. Prosimy zachęcić dzieciaki by obdarzyły zaufaniem kadrę instruktorsko-wychowawczą, drogą rozwiązywania najczęściej błahych obozów problemów jest zwierzenie się wychowawcom będącym na miejscu, a nie gorąca linia telefoniczna z rodzicem niezorientowanym w obozowych realiach:) Najpóźniej wieczorem pierwszego dnia obozu otrzymacie Państwo sms-a z numerem telefonu do wychowawcy, który będzie opiekował się Państwa dzieckiem i u którego bezpośrednio będzie można na bieżąco otrzymać informacje jak Państwa pociecha radzi sobie na obozie. W mailu wysyłanym kilka dni przed wyjazdem, będącym przypomnieniem i uzupełnieniem "sklerotki" otrzymacie Państwo również numer telefonu kierownika obozu.

WYJAZDY:

Zbiórka na PARKINGU obok CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ SOLVAY przy ul. Zakopiańskiej (obok CH Carrefour i kina Cinema City) o godz. 10:00


PROSIMY O BEZWZGLĘDNĄ PUNKTUALNOŚĆ!!!!

I turnus 28.06.2021 (poniedziałek)
II turnus 07.07.2021 (środa)
III turnus 16.07.2021 (piątek)
IV turnus 25.07.2021 (niedziela)
V turnus 3.08.2021 (wtorek)
VI turnus 12.08.2021 (czwartek)
VII turnus 21.08.2021 (sobota)

POWROTY:

na PARKINGU obok CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ SOLVAY przy ul. Zakopiańskiej (obok CH Carrefour i kina Cinema City).
Przewidywane powroty około 16.30 - precyzyjne informacje o godzinie powrotu podajemy na bieżącą z trasy. 

I turnus 07.07.2020 (środa)
II turnus 16.07.2020 (piątek)
III turnus 25.07.2020 (niedziela)
IV turnus 3.08.2020 (wtorek)
V turnus 12.08.2020 (czwartek)
VI turnus 21.08.2019 (sobota)
VII turnus 30.08.2019 (poniedziałek)
Terminy wpłat, dokumenty

Prosimy o wypełnienie i dostarczenie do biura KRAUL karty kwalifikacyjnej w ciągu trzech tygodni od dnia otrzymania maila z potwierdzeniem rezerwacji (kartę kwalifikacyjną otrzymacie Państwo od nas jako jeden z załączników w wiadomości mailowej potwierdzającej rezerwację lub POBIERZ TU).

PROSIMY O DOKONANIE WPŁATY ZA POMOCĄ LINKÓW DO PŁATNOŚCI OTRZYMANYCH W WIADOMOŚCIACH MAILOWYCH:

 • PRZEDPŁATY W CIĄGU 48H OD MOMENTU OTRZYMANIA MAILA Z POTWIERDZENIEM REZERWACJI
 • DOPŁATY ZA WYJAZD DO DNIA:
  28 maj 2021 – 1. turnus
  7 czerwca 2021 - 2. turnus
  16 czerwca 2021 - 3. turnus
  25 czerwca 2021 - 4. turnus
  3 lipca 2021 - 5. turnus
  12 lipca 2021 - 6. turnus
  21 lipca 2021 - 7. turnus

W terminie do 7 dni od pełnej wpłaty wystawiamy faktury na dane wpisane przez Państwa w formularzu zgłoszeniowym.

ubezpieczenie Kosztów Imprezy Turystycznej

Oferujemy Państwu możliwości zawarcia Ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej (KIT), które pozwala odzyskać większość kosztów poniesionych z wyjazdem dziecka na wypadek choroby lub innego zdarzenia losowego. Chętnych prosimy kontakt z naszym biurem przed dokonaniem pełnej wpłaty.

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE:

OW JURKOWSKI, Osiedle Sikory 42, 34-453 OCHOTNICA GÓRNA

Zdrowe żywienie i specjalistyczne diety

Wspólnie ze wszystkimi obozowymi kuchniami układamy zdrowe, oparte na świeżych produktach menu na czas naszego pobytu. Akcentujemy wagę zrównoważonej diety oraz nawadniania organizmu. Przez cały czas trwania obozu zapewniamy dzieciom wodę do picia - prosimy wyposażyć dziecko w bidon lub butelkę do której nalewamy tylko i wyłącznie wodę. Jeśli Państwo dziecko stosuje specjalistyczną dietę (np: wegetariańską, bezglutenową...), oprócz zgłoszenia tego faktu w formularzu zgłoszeniowym oraz w karcie kwalifikacyjnej będziemy bardzo wdzięczni o wysłanie na adres mailowy kraul@kraul.pl informacji z przykładowym tygodniowym jadłospisem stosowanym w codziennym żywieniu Państwa pociechy, wskazania jakie ma upodobania kulinarne, a w czym nie gustuje.

Co i jak spakować

Apelujemy o wspólne, świadome zapakowanie z dzieckiem ekwipunku obozowego oraz podpisanie bagażu, pokrowca na rolki i samych rolek. Zminimalilzuje to możliwość zagubienia połowy ubrań i akcesoriów 🙂 co niestety wśród młodszych dzieci jest nagminne, ponieważ nie rozpoznają swoich rzeczy! Rekomendujemy stworzenie wespół z dzieckiem spisu ubrań i akcesoriów znajdujących się w bagażu i umieszczeniu go na dnie walizki. Zachęcamy, szczególnie rodziców młodszych dzieci, do przekazania nam na zbiórce przed wyjazdem depozytów pieniężnych - w podpisanej imieniem i nazwiskiem kopercie, w niskich nominałach (5, 10, 20 zł).  

Prosimy zwłaszcza o spakowanie:

 • zestawu do pływania (czepek, klapki, strój, ręcznik) w małym plecaku
 • butów sportowych (halówki, tenisówki) na salę gimnastyczną
 • wygodnych sportowych butów zajęć sportowych w terenie i pieszych wycieczek
 • czapki przeciwsłonecznej i kremu z filtrem
 • ubrania do zajęć survivalowych (długie spodnie i bluza na chłodniejsze dni), którego mamie nie będzie żal jak się przybrudzi czy podniszczy
 • rolek z kaskiem i ochraniaczami, schowanych w osobny pokrowiec (np. dostępny w sklepach Decathlon - wypróbowany i spisujący się znakomicie)
 • kurtce przeciwdeszczowej i ewentualnie kaloszach
 • bidon, do którego będziemy nalewać tylko wodę!!!

ZAPEWNIAMY POZOSTAŁY MATERIAŁY I SPRZĘT DO ZAJĘĆ PROGRAMOWYCH - również rowery!!!

Odpoczywany od elektroniki

Nasze obozy to nie tylko wypoczynek od zadymionego miasta, ale także od innej cywilizacyjnej przypadłości - nadużywania przez dzieci podczas roku szkolnego urzędzeń elektronicznych. Czas obozowy poświęcamy na zdrową aktywność fizyczną, budowanie relacji interpersonalnych w realnym świeci - odwracając  wzrok  od monitorów i wyświetlaczy kierujemy spojrzenia w stronę zazielenionej przyrody:) Regulaminy i obozowe program do absolutnego minimum ograniczając korzystanie z telefonów komórkowych, komputerów i innych urządzeń elektronicznych.

Tęsknota - jak jej zaradzić

Będziemy wdzięczni jeśli przed wyjazdem Państwa dziecko usłyszy od Was dokąd jedzie, co będzie tam robić, jakie atrakcje na niego czekają. Pomocne w przybliżeniu klimatu obozu i oswojeniu rozłąki z rodzicami będzie na pewno wspólne przeglądnięcie galerii zdjęć z obozowych szaleństw KRAUL-a. Dzieci powinny dowiedzieć się od Państwa, że wychowawcy pomogą rozwiązać każdy problem, pomogą w każdej sytuacji i nie należy bać się, wstydzić poprosić kadrę o pomoc. Bardzo duży wkład w to jak dziecko będzie się czuło na obozie ma Państwa sposób i częstotliwość kontaktowania się dziećmi. Zachęcamy, szczególnie rodziców młodszych dzieci, aby z góry umówić się na jedną rozmowę telefoniczną na dzień lub nawet rzadziej, najlepiej w godzinach porannych. Pora wieczorna rozmów z rodzicami sprzyja rozklejaniu się dzieci. Prosimy też o pozytywne motywowanie dzieci podczas rozmów, skierowanie jej w stronę np zdjęć, których codzienna, świeża porcja dostępna jest na naszej stronie, zachęcenia by dziecko opowiedziało jak spędziło dzień na obozie, co robiło. Zdarzają się mamy, które w pierwszych słowach rozmowy telefonicznej deklarują, że bardzo tęsknią za dzieckiem i pytają czy ono też... przy takiej postawie rodzica nie trudno o kryzys tęsknoty u dziecka. By uniknąć dyskomfortu nocnych rozmów telefonicznych, wychowawcy młodszych dzieci przejmuje na noc w depozyt telefony dzieciaków.

Jak przygotować dziecku lekarstwa, które ma zażywać podczas obozu

Jeśli Państwa dziecko ma  zażywać podczas trwania obozu stałe leki, prosimy o przekazanie przy zbiórce przed wyjazdem tych konkretnie medykamentów zamkniętych w niewielkim plastykowym pudełku podpisanym na zewnątrz imieniem i nazwiskiem dziecka. W środku pudełka, do leków koniecznie prosimy dołączyć na osobnej kartce szczegółowy opis dawkowania!!! Bardzo prosimy nie wyposażać apteczki dziecka w leki "na wszelki wypadek"!!! Obóz zaopatrzony jest w dużą apteczkę (i wszędzie są również apteki) i jeśli zajdzie taka konieczność w porozumieniu z Państwem lub z Państwem i lekarzem aplikujemy stosowne do stanu zdrowia lekarstwa. Bardzo prosimy również o podejście ze zrozumieniem do całkowitego zakazu przekazywania dzieciom jakichkolwiek medykamentów do zażywania na własną rękę!!!

Odwiedziny

Jeśli Państwo planujecie odwiedzić dziecko podczas obozu prosimy o wcześniejszy kontakt z kierownikiem bądź wychowawcą, pozwoli uniknąć to Państwu sytuacji, że pojawicie się w pensjonacie a pociecha wraz obozem akurat będzie na kilkugodzinnych zajęciach w terenie. Bardzo prosimy aby wizyta u nas nie osłabiała morale innych obozowiczów szczególnie wśród grupy młodszych dzieci, będziemy wdzięczni jeśli Państwo do minimum ograniczycie czas pobytu w pokoju z dzieckiem w towarzystwie innych obozowiczów, do których rodzice nie przyjechali. Najsensowniejszą opcją jest spędzenie przez Państwa wspólnie jakiegoś uzgodnionego czasu poza obozem. Będziemy bardzo wdzięczni za zrozumienie tej delikatnej kwestii.

TRANSPORT:

Autobusem klasy lux (video, wc, klimatyzacja) zapewnia firma WIST