GDZIE:
Kraków, Klub Sportowy Korona
TERMIN 4. EDYCJI:
6 spotkań w weekendy
9-10 listopada 2024
16-17 listopada 2024
23-24 listopada 2024
CENA:
1890 złotych
KursINSTRUKTOR PŁYWANIA
Nasze 25 letnie doświadczenie w prowadzeniu kursów nauki pływania dla małych, średnich i dużych, na każdym poziomie zaawansowania pomogło nam zdefiniować kompetencje jakie musi posiadać budzący zaufanie, lubiany, a przy tym skuteczny, jednym słowem, Dobry Instruktor.
We współpracy z Polską Federacją Sportu Powszechnego (PFSP), stworzyliśmy unikatowy program nauczania perfekcyjnie przygotowujący do pracy w zawodzie instruktora pływania, a nasi wykładowcy to wybitni fachowcy, uwielbiani przez słuchaczy za wiedzę merytoryczną, charyzmę i komunikatywność.
Dołącz do nas, a zarazimy Cię naszą pasją!
- Profesjonalna kadra wykładowców
- Różnorodność tematów związanych z problematyką zawodu instruktora
- Życzliwa i przyjazna atmosfera
- Opiekun Kursu, do którego zawsze możecie zwrócić się o pomoc
- Praktyki na zajęciach w naszej szkole pływania KRAUL, w 5 lokalizacjach Krakowa, z kursantami w każdym wieku i na każdym poziomie
- Po pozytywnym zaliczeniu egzaminu możliwość zatrudnienia w naszej szkole pływania
- Możliwość podnoszenia kwalifikacji na kursach uzupełniających
Stawiamy na praktykę, dlatego ponad połowa z 30 godzin wykładów to zajęcia w wodzie oraz warsztaty angażujące Was do działania. Równolegle z uczestnictwem w wykładach zaprosimy Was na 20 godzin praktyk na zajęcia naszej szkoły pływania KRAUL. Do wyboru aż 5 lokalizacji w Krakowie i grupy w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania pływackiego!
GŁÓWNE ZAGADNIENIA KURSU:
- Fizyka pływania – pływalność, teoria napędu w wodzie
- Fizjologia pływania – reakcja organizmu człowieka na zanurzenie się w wodzie
- Metodyka nauczania – sposoby i formy nauczana w różnych grupach wiekowych, ścieżki metodyczne, przekaz i odbiór informacji w nauczaniu pływania
- Bezpieczeństwo i regulacje prawne dotyczące nauczania pływania
- Postępowanie instruktora w czasie wstępnych zajęć na pływalni – zaznajomienie z obiektem, aspekty higieniczne przed i po zajęciach, ubiór, współpraca i odpowiedzialność w grupie ćwiczebnej, sposoby komunikacji z kursantem
- Okres przystosowania się do środowiska wodnego – wejście do wody, ćwiczenia oddechowe i wypornościowe, korzystanie ze sprzętu ułatwiającego nauczanie pływania (skrzydełka, makarony, deski pływackie)
- Nauczanie uproszczonych technik pływania – na plecach, kraulem, żabką, delfinem;
- Nauczanie skoków do wody na nogi oraz na głowę
- Nauczanie nawrotów odkrytych oraz koziołkowych
- Teoria sportu
- Fizjologia wysiłku
- Emisja głosu, jak korzystać z aparatu artykulacyjnego by nie stracić głosu
- Pierwsza pomoc na basenie
- Pływanie sportowe, elementy treningu pływackiego, plany treningowe
koordynator merytoryczny kursu
dr Mirosław Juszkiewicz
Trener pływania klasy mistrzowskiej. Instruktor ratownictwa wodnego, instruktor rekreacji specjalność kajakarstwo, sędzia pływania II klasy, sternik motorowodny, instruktor żeglarstwa PZŻ, instruktor dyscypliny sportu specjalność żeglarstwo, instruktor rekreacji specjalność aqua-fitness. Wielokrotny wykładowca kursów instruktora sportu oraz instruktora rekreacji ze specjalnością pływanie. Nauczyciel akademicki w AWF Kraków, trener w szkołach pływania K.S Korona Kraków, BEMA, Kraul, NEMO. Autor kilkudziesięciu publikacji z zakresu sportów wodnych, ze szczególnym uwzględnieniem filozofii i socjologii pływania
trener pływania klasy międzynarodowej
Ryszard Buwaj
Trener Klasy Międzynarodowej pracujący przez blisko trzy dekady z kadrą narodową Kanady, uhonorowany w latach 2000, 2001 oraz w roku 2002 tytułem Trenera Roku „Recognition Coach of The Year”. Wychowawca Jennifer Fratesi uznanej za Najlepszą Pływaczkę w Kanadzie, nagrodzoną „Victor Davis Award”, Mistrzyni Kanady z roku 2000 stylem grzbietowym, członkini Olimpijskiej Reprezentacji Kanady w 2004 roku w Pekinie. Prelegent wielu konferencjach akademickich poświęconych treningowi w pływaniu. Autor licznych referatów na konferencje Związku Trenerów Pływackich w Kanadzie.
ratownik medyczny, instruktor symulacji medyczne
dr Barbara Seweryn
Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ratownik medyczny z 12- letnim doświadczeniem w Zespołach Ratownictwa medycznego w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym, magister fizjoterapii. Z pasji nauczyciel akademicki, instruktor szkoleń oraz instruktor symulacji medycznej. W 2019 roku uzyskała tytuł doktora nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika jako absolwentka pedagogicznych studiów doktoranckich na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.
trener głosu
Mirka Smrek
Absolwentka Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Akredytowany nauczyciel w międzynarodowym stowarzyszeniu IVTOM (International Voice Teachers of Mix) – organizacji zrzeszającej nauczycieli śpiewu, lekarzy foniatrów, logopedów i wszelkich specjalistów zajmujących się głosem. Nauczyciel emisji głosu w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej od 2017 roku. Trener głosu w zakresie emisji mówionej. Współpracuje w zakresie przygotowania wokalnego z aktorami teatru Juliusza Słowackiego w Krakowie.
dr hab. Tomasz Pałka
Wykładowca Instytutu Nauk Biomedycznych krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Kierownik Zespołu dydaktycznego w Zakładzie Fizjologii i Biochemii AWF Kraków.
prof. dr hab. Tadeusz Ambroży
Profesor nauk o kulturze fizycznej w Zakładzie Teorii Sportu i Antropomotoryki. Dyrektor Instytutu Nauk o Sporcie AWF w Krakowie. Trener klasy mistrzowskiej.
Elżbieta Kokoszka
adres e-mail
Telefon
Klub Sportowy Korona
ul.Kalwaryjska 9-15
Kraków