LEGO ŚWIAT – ROBOTYKA

25 sierpnia, 2016 przez w Podział urodzin

Robotyka to wspaniały pomysł na zabawny i pouczający przewodni temat urodzin. Z zestawów Lego We Do i Lego Mindstorms wyczarujemy przedmioty, w które tchniemy życie programując ich ruch. Punktem kulminacyjnym imprezy będzie sprawdzenia jak działają skonstruowane przez nas roboty!

Wyścigi rajdówek

Przenosimy się do świata kierowców, szybkich czterech kółek oraz najlepszych inżynierów samochodowych. Tworzymy zespoły wyścigowo-konstruktorskie i przystępujemy do budowy od podstaw naszej wspaniałej maszyny - Formuły 1. Wykorzystujemy zestawy Lego Mindstorms, które dają nam ogromne możliwości ulepszania i poprawiania naszych wyścigówek. Później nie zostaje nam nic innego jak przenieść się na tor, długa prosta, włączone silniki i start! Kto pierwszy dojedzie do mety?!

 

Zawody Sumobotów

Japonia? Zapaśnik sumo? Każdy na pewno gdzieś to słyszał ale nie każdy wie, że podczas urodzin z zestawów Lego Mindstorms możemy stworzyć wspaniałe roboty do walki - sumoboty. Trwałe i wytrzymałe, silne i szybkie a może wolne i sprytne? Liczą się wszystkie pomysły, które możemy wykorzystać do pokonania przeciwnika. Budujemy, ulepszamy i rywalizujemy na specjalnym ringu aby wyłonić niepokonanego robota-sumo! Świetna zabawa i prawdziwe emocje.

Lego klasycznie

Dla najmłodszych proponujemy legendarne zestawy Lego Duplo, zdziwicie się co można wyczarować z, wydawać by się mogło, prostych modułów. Scenariusz zabawy dla nieco straszych realizujemy w oparciu o zestawy Lego City ze zdalnie sterowanymi kolejkami (zestawy 7898, 7939 i 7897).