SKLEROTKA – Artystyczne Lato – Małe Ciche

Serdecznie prosimy o uważne zapoznanie się ze „sklerotką obozowicza". Jeśli po jej lekturze będziecie Państwo mieli jeszcze jakiekolwiek wątpliwości odnośnie spraw organizacyjnych wyjazdu Waszych pociech prosimy o kontakt z biurem.

Gorąco prosimy uczulić dzieci na sprawę „pilnowania" cennych rzeczy (komórka, portfel...). Ze względu na MEGAZAPOMINALSTWO dzieci podczas obozu będzie obowiązywał BEZWZGLĘDNY zakaz zabierania komórek na zajęcia programowe!!! Telefony będą sobie odpoczywać w pensjonacie odłożone zawsze w to samo miejsce. 

Apelujemy również o wspólne, świadome  zapakowanie z dzieckiem ekwipunku obozowego, zminimalilzuje to możliwość zagubienia połowy ubrań i akcesoriów 🙂 co niestety wśród młodszych dzieci jest nagminne, ponieważ nie rozpoznają swoich rzeczy!!!

Najpóźniej wieczorem pierwszego dnia obozu otrzymacie Państwo sms-a z numerem telefonu do wychowawcy, który będzie opiekował się Państwa dzieckiem i u którego bezpośrednio będzie można otrzymać informacje jak Państwa pociecha radzi sobie na obozie. W mailu wysyłanym kilka dni przed wyazdem, będącym przypomnieniem i uzuzpełniem "sklerotki" otrzymacie Państwo również numer telefonu kierownika obozu.

Jeśli Państwo planujecie odzwiedzić dziecko podczas obozu prosimy o wcześniejszy kontakt z kierownikiem bądź wychowawcą, pozwoli uniknąć to Państwu sytuacji, że pojawicie się w pensjonacie a pociecha wraz obozem akurat będzie na kilkugodzinnych zajęciach w terenie. Bardzo prosimy aby wizyta u nas nie osłabiała morale innych obozowiczów szczególnie wśród grupy młodszych dzieci, będziemy wdzięczni jeśli Państwo do minimum ograniczycie czas pobytu w pokoju z dzieckiem w towarzystwie innych obozowiczów, do których rodzice nie przyjechali. Najsensowniejszą opcją jest spędzenie przez Państwa wspólnie jakiegoś uzgodnionego czasu poza obozem. Będziemy bardzo wdzięczni za zrozumienie tej delikatnej kwestii.

Bardzo duży wkład w to jak dziecko będzie się czuło na obozie ma Państwa sposób i częstotliwość kontaktowania się dziećmi. Zachęcamy, szczególnie rodziców młodszych dzieci, aby z góry umówić się na jedną rozmowę telefoniczną na dzień lub nawet rzadziej, najlepiej w godzinnyach porannych. Pora wieczorna rozmów z rodzicami sprzyja rozklejaniu się dzieci. Prosimy też o pozytywne motywowanie dzieci podczas rozmów, skierowanie jej w stronę np zdjęć, które dostępne są na naszej stronie z każdego dnia obozu, zachęcenia by dziecko opowiedziało jak spędziło dzień na obozie, co robiło. Zdarzają się mamy, które w pierwszych słowach rozmowy telefonicznej deklarują, że bardzo tesknią za dzieckiem i pytaja czy ono też... przy takiej postawie rodzica nie trudno o kryzys tęsknoty u dziecka. By uniknąć dyskomfortu nocnych rozmów telefonicznych, wychowawcy młodszych dzieci przejmuje na noc w depozyt telefony dzieciaków.

Podczas obozu obowiązuje zakaz kupowania  fastfoodowej żywności (chipsy, napojegazowane, żelki itp paskudztwa), gorąco prosimy zatem również nie zaopatrywać dzieciaki na wyjazd w podobne smakołyki. Zachęcamy do kupowania owoców, batonów, wody, soków.   

Polecamy kontakt przez telefon stacjonarny do naszego pensjonatu Tel: 18 2084143 - najlepiej w godzinach posiłków (8.30, 14.00, 19.00).

Zachęcamy, szczególnie rodziców młodszych dzieci, do przekazania nam depozytów pieniężnych - w podpisanej imieniem i nazwiskiem koprecie,  w niskich nominałach (5, 10, 20 zł).  

Przez cały czas trwania obozu zapewniamy dzieciom wodę do picia - prosimy wyposażyć dziecko w bidon lub butelkę do której nalewamy tylko i wyłącznie wodę.  

Jeśli Państwa dziecko ma  zażywać podczas trwania obozu stałe leki, prosimy o przekazanie przy zbiórce przed wyjazdem tych konkretnie medykamentów zamkniętych w niewielkim plastykowym pudełku podpisanym na zewnątrz imieniem i nazwiskiem dziecka. W środku pudełka, do leków koniecznie prosimy dołączyć na osobnej kartce szczegółowy opis dawkowania!!! Bardzo prosimy nie wyposażać apteczki dziecka w leki "na wszelki wypadek"!!! Obóz zaoptarzony jest w dużą apteczkę (i wszędzie są również apteki) i jeśli zajdzie taka konieczność w porozumieniu z Państwem lub z Państwem i lekarzem aplikujemy stosowne do stanu zdrowia lekarstwa. Bardzo prosimy również o podejscie ze zrozumieniem do całkowitego zakazu przekazywania dzieciom jakichkolwiek medykamentów do zażywania na własną rękę!!!

WYJAZDY:

Godz.10.00 - 05.08.2016 (piątek)

Zbiórka na PARKINGU obok CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ SOLVAY przy ul. Zakopiańskiej (obok CH Carrefour i kina Cinema City).


PROSIMY O BEZWZGLĘDNĄ PUNKTUALNOŚĆ!!!!

 
POWROTY:

na PARKINGU obok CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ SOLVAY przy ul. Zakopiańskiej (obok CH Carrefour i kina Cinema City).
przewidywane powrót około 16.00 - precyzyjne informacje o godzinie powrotu podajemy na bieżącą z trasy 

14.08.2016 (niedziela) 

TRANSPORT:

Autobusem klasy lux (video, wc, klimatyzacja) zapewnia firma WIST.

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE:

Dom wczasowy "OLIWIA", Małe Ciche 46, 34-531 Murzasichle, 18 208 41 43 

PROSIMY NIE ZAPOMNIEĆ O ZABRANIU!!!!!!

# zestawu pływackiego do wejścia na termy (klapki, strój)

# wygodnych butów na wycieczki

# czapki przeciwsłonecznej i kremu z filtrem

# wygodny stroje i obuwie do zajęć ruchowuch na salach 

# bidonu na wodę

ZAPEWNIAMY MATERIAŁY I SPRZĘT DO ZAJĘĆ PROGRAMOWYCH.


PROSIMY O ODDANIE WYPEŁNIONYCH KART ZDROWIA W NIEPRZEKARCZALNYM TERMINIE DO 10.06.2016!


PROSIMY O PEŁNĄ WPŁATĘ ZA OBÓZ (pełny koszt obozu 1690 złotych) do 10 lipca 2016
(nr konta: 34 1020 2892 0000 5602 0368 5161, dane odbiorcy: KRAUL WAKACJE, 30-698 Kraków, ul. Chałubińskiego 120 S - przy tytule przelewu proszę wpisać imię i nazwisko dziecka oraz ARTYSTYCZNE LATO - MAŁE CICHE).

W terminie do 7 dni od pełnej wpłaty wystawiamy faktury na dane wpisane przez Państwa w Karcie Zgłoszenia.

Oferujemy Państwu możliwości zawarcia Ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej (KIT), które pozwala odzyskać większość kosztów poniesionych z wyjazdem dziecka na wypadek choroby lub innego zdarzenia losowego. Chętnych prosimy kontakt z naszym biurem przed dokonaniem pełnej wpłaty.