Sklerotka – Snow Camp – Włochy – zima 2017

Serdecznie prosimy o uważne zapoznanie się ze „sklerotką obozowicza". Jeśli po jej lekturze będziecie Państwo mieli jeszcze jakiekolwiek wątpliwości odnośnie spraw organizacyjnych wyjazdu Waszych pociech prosimy o kontakt z biurem. 

Prosimy zwłaszcza rodziców  dzieci po raz pierwszy wyjeżdżających na obóz oraz tych najbardziej wrażliwy o zadbania o solidny fundament komfortu emocjonalnego poprzez przygotowanie pociechy rozmową do obozowej rzeczywistości. Wystarczy opowiedzieć dziecku, gdzie i z kim jedzie, przedstawić nasz bardzo bogaty i różnorodny program, pokazać GALERIĘ ZDJĘĆ, oraz FILMY, z poprzednich obozów, poinformować,  że opiekunowie są godni zaufania, pomogą w każdej sytuacji i to do nich należy zgłaszać w pierwszej kolejności choćby najmniejszy problem!

Bardzo duży wkład w to jak dziecko będzie się czuło na obozie ma Państwa sposób i częstotliwość kontaktowania się dziećmi. Zachęcamy, szczególnie rodziców młodszych dzieci, aby z góry umówić się na jedną rozmowę telefoniczną na dzień lub nawet rzadziej, najlepiej w godzinnyach porannych. Pora wieczorna rozmów z rodzicami sprzyja rozklejaniu się dzieci. Prosimy też o pozytywne motywowanie dzieci podczas rozmów, skierowanie jej w stronę ciekawych i wesołych momentów z życia obozowego lub zdjęć, które są dostępne i uzupełniane każdego dnia na naszej stronie, zachęcenia by dziecko opowiedziało jak spędziło dzień na obozie, co robiło. Zdarzają się mamy, które w pierwszych słowach rozmowy telefonicznej deklarują, że bardzo tesknią za dzieckiem i pytaja czy ono też... przy takiej postawie rodzica nie trudno o kryzys tęsknoty u dziecka.

Gorąco prosimy uczulić dzieci na sprawę „pilnowania" cennych rzeczy (komórka, portfel...). Ze względu na MEGAZAPOMINALSTWO dzieci podczas obozu będzie obowiązywał BEZWZGLĘDNY zakaz zabierania komórek na zajęcia programowe!!! Podczas dnia telefony będą sobie odpoczywać w pensjonacie odłożone zawsze w to samo miejsce. W przypadku zbyt intensywnego eksplatowania telefonu (np. zbyt regularnych, żewnych rozmów z rodzicami szczególnie wieczorową porą - co dotyczy zwłascza młodszych uczestników, lub też, zamiast snem, odpoczynkiem i regeneracją przed kolejnym dniem pełnym wrażeń zajmowania się próbami wykorzytania telefonu jako cenrtum rozrywki - co dotyczy wszystkich grup wiekowych:) zastrzegamy sobie przejęcie telefonów do nocnego depozytu.

Apelujemy również o wspólne, świadome  zapakowanie z dzieckiem ekwipunku obozowego oraz podpisanie bagażu, pokrowca na buty narciarskie/snowbaordowe. Zminimalilzuje to możliwość zagubienia połowy ubrań i akcesoriów 🙂 co niestety wśród młodszych dzieci jest nagminne, ponieważ nie rozpoznają swoich rzeczy!!!

Zachęcamy, szczególnie rodziców młodszych dzieci, do przekazania nam depozytów pieniężnych - w podpisanej imieniem i nazwiskiem koprecie,  w niskich nominałach (5, 10, 20 euro).  

W mailu wysyłanym kilka dni przed wyazdem, będącym przypomnieniem i uzuzpełniem "sklerotki" otrzymacie Państwo numer dyżurnego telefonu kierownika obozu.

Jeśli Państwa dziecko ma zażywać podczas trwania obozu stałe leki, prosimy o przekazanie przy zbiórce przed wyjazdem tych konkretnie medykamentów zamkniętych w niewielkim plastykowym pudełku podpisanym na zewnątrz imieniem i nazwiskiem dziecka. W środku pudełka, do leków koniecznie prosimy dołączyć na osobnej kartce szczegółowy opis dawkowania oraz upoważnienie do ich podawania!!! Bardzo prosimy nie wyposażać apteczki dziecka w leki "na wszelki wypadek"!!! Obóz zaoptarzony jest w dużą apteczkę (i wszędzie są również apteki) i jeśli zajdzie taka konieczność w porozumieniu z Państwem lub z Państwem i lekarzem aplikujemy stosowne do stanu zdrowia lekarstwa. Bardzo prosimy również o podejscie ze zrozumieniem do całkowitego zakazu przekazywania dzieciom jakichkolwiek medykamentów do zażywania na własną rękę!!!

Jeśli Państwo planujecie odzwiedzić dziecko podczas obozu prosimy o wcześniejszy kontakt z kierownikiem bądź wychowawcą, pozwoli uniknąć to Państwu sytuacji, że pojawicie się w pensjonacie a pociecha wraz obozem akurat będzie na kilkugodzinnych zajęciach w terenie. Bardzo prosimy aby wizyta u nas nie osłabiała morale innych obozowiczów szczególnie wśród grupy młodszych dzieci, będziemy wdzięczni jeśli Państwo do minimum ograniczycie czas pobytu w pokoju z dzieckiem w towarzystwie innych obozowiczów, do których rodzice nie przyjechali. Najsensowniejszą opcją jest spędzenie przez Państwa wspólnie jakiegoś uzgodnionego czasu poza obozem. Będziemy bardzo wdzięczni za zrozumienie tej delikatnej kwestii.

Podczas obozu obowiązuje zakaz kupowania  fastfoodowej żywności (chipsy, napoje gazowane, żelki itp paskudztwa), gorąco prosimy zatem również nie zaopatrywać dzieciaki na wyjazd w podobne smakołyki. Zachęcamy do kupowania owoców, batonów, wody, soków.   

WYJAZDY:

Zbiórki na PARKINGU obok CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ SOLVAY przy ul. Zakopiańskiej (obok CH Carrefour i kina Cinema City)
o godzinie 22.00.

27.01.2017 (piątek)
(1. turnus - 1. tydzień ferii małopolskich)

3.02.2016 (piątek)
(2. turnus - 2. tydzień ferii małopolskich)


PROSIMY O BEZWZGLĘDNĄ PUNKTUALNOŚĆ!!!!

 
POWRÓT:

Na PARKING obok CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ SOLVAY przy ul. Zakopiańskiej (obok CH Carrefour i kina Cinema City) około 12.00-14.00 - precyzyjne informacje o godzinie powrotu podajemy na bieżącą z trasy!!! 

4.11.2017 (sobota)
(1. turnus - 1. tydzień ferii małopolskich)

31.02.2017 (sobota)
(2. turnus - 2. tydzień ferii małopolskich)TRANSPORT:

Autobusem klasy lux (video, wc, klimatyzacja) zapewnia firma WIST www.wistautokary.pl

Trasa przejazdu - Polska - Czechy- Austria - Włochy, mniej więcej co 2-3 godziny robimy 15-30 minutowe postoje, zatrzymujemy się też w McDonaldzie gdzie we własnym zakresie można kupić coś do jedzenia. Do przejechania mamy około 1100 kilometrów.

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE:

Hotel Miramonti ***

Hotel zapewnia po dwa ręczniki na osobę (kąpielowy i mniejszy), pokoje sprzątane są codziennie.
Hotel serwuje trzy posiłki dziennie (śniadanie w formie bufetu, lunch pakiet na stok + herbata do termosu, obiadokolacja). Hotel wynajęty na wyłączność dla naszych kientów!

PROSIMY NIE ZAPOMNIEĆ O ZABRANIU!!!!!!

# ważnego paszportu lub dowodu osobistego
# nart/snowboardu wraz z kaskiem narciarskim, kominiarką i goglami
# termosu na herbatę
# stroju kąpielowego z klapkami i ręcznikiem na basen
# stroju narciarskiego adekwatnego do niskich temperatut
# kremu przeciwsłonecznego do twarzy z wysokim filtrem

Każdy uczestnik obozu  objęty jest ubezpieczeniem Bezpieczne Podróże i SKI  (Signal Iduna, ul Przyokopowa 31, 01-208 Warszawa). Sumy ubezpieczenia: Koszty Leczenia 10000 euro, Koszty Ratownictwa 6000 euro, NWI 15000 złotych, NWS 15000 złotych, Bagaż 800 złotych w wariancie z uwzględnieniem chorób przewlekłych oraz rekreacyjnego uprawiania sportów zimowych (narty zjazdowe, biegowe, snowboard) na oznakowanych trasach.

Proponujemy Państwu rozrzenie ubezpieczenia na Sprzęt Sportowy (na sumę 3000 złotych) oraz Odpowiedzialność Cywilną  (na sumę 10000 euro) w cenie 25 złotych od osoby. Chętnych prosimy o kontakt z biurem.

Prosimy również o wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowtnego do odebrania przy krakowskim odddziale NFZ przy ulicy Batorego 25 - zobacz jak wypełnić wniosek. Prosimy o przekazanie paszportów/dowodów osobistych oraz kart EKUZ-et instruktorom na zbiórce przy autokarze!!!

PROSIMY O ODDANIE WYPEŁNIONEJ KARTY KWALIFIKACYJNEJ W NIEPRZEKARCZALNYM TERMINIE DO 20.12.2016! -

PROSIMY O PEŁNĄ WPŁATĘ DO 20.12.2016 
370 euro oraz 990 złotych

złotówki - na numer konta: 34 1020 2892 0000 5602 0368 5161, dane odbiorcy: KRAUL WAKACJE, 30-698 Kraków, ul. Chałubińskiego 120 S - przy tytule przelewu proszę wpisać nazwisko rodziny oraz dopisek "wczasy rodzinne Włochy" i termin turnus 

euro - wpłata gotówką w biurze 

W terminie do 7 dni od pełnej wpłaty wystawiamy faktury VAT marża na "dane do fatkury" uzupełnione w formularzu zgłoszeniowym.

Oferujemy Państwu możliwości zawarcia  Ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej (KIT), które pozwala odzyskać większość kosztów poniesionych z wyjazdem dziecka na wypadek choroby lub innego zdarzenia losowego. Chętnych prosimy kontakt z naszym biurem przed dokonaniem pełnej wpłaty.