WATER WORLD – Grecja: 11-21.08.2019

16 lipca, 2015 przez w Uncategorized

Serdecznie zapraszamy

dzieci i młodzież w wieku 10-16 lat na szaleństwo ze sportami wodnymi na plażach greckiej Riwiery Olimpijskiej!

TERMIN:

11.08-21.08.2019 

CENA:

Cena podstawowa - 2250 zł.
Opcja z uczestnictwem w zajęciach językowych z native speakerem - dopłata 140 zł.
Opcja z uczestnictwem w zajęciach tenisowych - dopłata 150 zł.

 

SZCZEGÓŁY:

MIESZKAMY

HOTELU DIAS*** w miejscowości OLIMPIC BEACH na greckiej Riwierze Olimpijskiej u stóp mitycznego Olimpu. Hotel położony 550 metrów od piaszczystej i szerokiej plaży, z łagodnie opadającym dnem. Pokoje 2-5 osobowe (w niektórych pokojach podwójne łóżka, osobna pościel) z TV Sat, pełnym węzłem sanitarnym, lodówką i balkonem. Na terenie hotelu basen, leżaki, parasole. Korzystanie z klimatyzacji bez dopłaty!!! 
Zapraszamy do obejrzenia galerii prezentującej hotel.

WYŻYWIENIE:

cenione przez gości, FB, 3 x dziennie - śniadanie serwowane z bufetu, lunch, ciepła, 2 daniowa obiadokolacja, kuchnia grecka; w cenie napoje do posiłków /śniadanie: kawa, herbata, sok; lunch i obiad: woda/.

RAMOWY PROGRAM POBYTU:
 • 1 dzień: Wyjazd z kraju rano. Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię i Bułgarię lub Macedonię do Grecji.
 • 2 dzień: Przyjazd do hotelu w godzinach dopołudniowych. Zakwaterowanie w pokojach po lunchu
 • 2-10 dzień: Pobyt na miejscu /8 noclegów/, realizacja programu:
  Wycieczka na Olimp - mityczną siedzibę dwunastu Olimpijskich Bogów. Krętymi, górskimi drogami wspinać będziemy się do klasztoru św. Dionysiosa. Zawitamy również do urokliwego miasteczka Litochoro skąd  podziwiąc będziemy przepiękna panoramę na Olimp, Morze Egejskie i półwysep Chalkidiki.  Udamy się też Wąwozem Enipeas do wanien Zeusa i Afrodyty. Wycieczkę zakończymy plażowaniem. 
  - Zabawa w WATERLANDZIE w Paralii. Niezapomniane, wodne szaleństwo na wszystkich atrakcjach znajdujących się w parku: zjeżdżalnie, baseny z falami, wioska indiańska i wiele, wiele innych 🙂
  Wycieczka do Paleos Panteleimonas,  wioski - skansenu, w której zatrzymał się czas  z olśniewającym widokiem na masyw Olimpu oraz plaże i wody Zatoki Termajskiej. Paleos Panteleimonas zachwyca pięknymi widokami, niecodzienną kamienistą zabudową, brukowanymi ulicami, spokojem popołudniowej siesty, zapachem ziół tymianku i oregano, koncertem cykad i kozich dzwonków dobiegających tu z pobliskich wzgórz. Wśród okolicznych miasteczek zachowało najwięcej charakteru prawdziwie tradycyjnej, greckiej atmosfery. Poza sezonem życie toczy się tu dalej swym leniwym, cichym, południowym rytmem. Właśnie w takich wioskach można poznać klimat prawdziwej Grecji, z dźwiękami buzuki, zapachem ziół i oliwek, smakiem miodu z jogurtem. Obecnie wioska jest pod opieką Unii Europejskiej.
  - zajęcia ruchowe (zumba, streching, ABT, body shape, TBC, aqua-aerobic), podstawy dietetyki i zdrowego odżywiania
  - konsultacje pływackie, zajęcia z ratownictwa wodnego
  - kurs tenisa ziemnego - 8 godzin (w opcji dla chętnych)
  - kurs języka angielskiego - 15 godzin (w opcji dla chętnych)
  - gry i zabawy ruchowe - słodkie lenistwo na plaży 🙂 karaoke, dyskoteki, projekcje filmów
 • 10 dzień: Śniadanie, wykwaterowanie, ostatnie plażowanie. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną.
 • 11 dzień: Przyjazd do kraju w godzinach popołudniowych.

 

CENA ZAWIERA:
 • zakwaterowanie 
 • wyżywienie (3 posiłki dziennie + prowiant na drogę powrotną) 
 • transport autokarem klasy lux  (czarterowanym od firmy WIST-Trans Major) na trasie Kraków-Olimpic Beach-Kraków. Autobus jest do naszej wyłącznej dyspozycji w czasie trwania obozu!
 • pakiet ubezpieczeniowy Bezpieczne Podróże  (Signal Iduna, ul Przyokopowa 31, Warszawa 01-208). Sumy ubezpieczenia: Koszty Leczenia 10000 euro, Koszty Ratownictwa 5000 euro, NNW 15000 złotych, Bagaż 800 złotych). 
 • realizację programu i opiekę pedagogiczną
 • sprzęt do realizacji zajęć programowych
WYCIECZKI FAKULTATYWNE:
 • DISCOVER SCUBA DIVING - ODKRYJ NURKOWANIE Z AKWALUNGIEM - cena 40 euro
  Poznajemy nurkowanie z akwalungiem (maska, płetwy, jacket, balast, automat z octapusem, skafander nurkowy, manometr, butla z tlenem) pod bezpośrednim nadzorem instruktora w idealnych, bezpiecznych warunkach na basenie. Po wyjaśnieniu podstawowych zasad, nowi adepci nurkowania wykonują jedno płytkie nurkowanie w asyście instruktora nurkowania. Program ma na celu przedstawić dzieciom nurkowanie w kontrolowany, a równocześnie przyjemny sposób. Discover Scuba Diving zaszczepiając poczucie komfortu, obycie się z wodą, bezpieczeństwo oraz przynależności do środowiska płetwonurków pomoże przezwyciężyć błędne wyobrażenia o nurkowaniu.
   
  Przebieg programu teoretycznego - czas około 1,5 godziny
  • omówienie zasad nurkowania i zachowania się pod wodą
  • omówienie sposobu komunikacji pod wodą (znaki nurkowe)
  • bezpieczeństwo i zagrożenia pod wodą
  • nauka zakładania osprzętu (maska, płetwy, jacket, balast, itd.)
  • wykonanie podstawowych ćwiczeń pod wodą
  • wycieczka podwodna w basenie
   
  Każdy uczestnik kursu otrzyma certyfikat uczestnictwa w kursie nurkowania oraz płytę DVD ze zdjęciami i filmem sowich podwodnych dokonań 🙂 - film z daną osobą pod wodą plus zdjęcia.
  UWAGA: warunkiem uczestnictwa w kursie jest ukończone 8 lat i pisemna zgoda rodziców

 • Wyspa Skiathos - wyjazd 9:00 - powrót 18:00 - cena 40 euro
  Zielona wyspa Archipelagu Sporad, gdzie fale lazurowego Morza Egejskiego rozbijają się o koronkowe wybrzeże. Liczne zatoki i zatoczki oraz wysepki otaczające wyspę będziemy mogli podziwiać ze statku turystycznego, którym popłyniemy do uroczego miasteczka, gdzie wybudowane tarasowo domki otoczone są kolorowymi kwiatami. Oczywiście nie zapomnimy o kąpieli morskiej na Plaży Kukunaries , gdzie piniowe lasy rosnące nad złotymi piaskami upajają nas swoim zapachem.

 • Rejs statkiem pirackim - wyjazd 9:00 - powrót 15:00 - cena 30 euro
  Połyniemy wzdłuż wybrzeża i urokliwych plaż Riwiery Olimpijskiej w stronę gór Olimpu. Zatrzymamy się na plaży Gritsa z widokiem na Olimp, gdzie po słonecznych i morskich kąpielach posilimy się regionalną kuchną. Podczas rejsu statek zacumuje również na pełnym morzu, a wtedy najodważniejsi będą mogli poskakać z pokładu do wód Morza Egejskiego.
 • METEORY – wyjazd 6:30, powrót 18:00 - cena 30 euro
  Wycieczka w niezwykłe miejsce na Równinie Tesalijskiej z lasem skalnym, na którym średniowieczni mnisi zbudowali klasztory tworząc drugie co do wielkości centrum monastyryzmu w Grecji. Zatrzymamy się w miasteczku Kalambaka, gdzie w pracowni ikon zapoznamy się z techniką tworzenia tych dzieł (prezentacja w języku polskim). Z dwudziestuczterech klasztorów, które powstały w ciągu wieków zachowało się sześć. Zwiedzimy dwa klasztory - jeden męski i jeden żeński, gdzie będziemy podziwiać piękne ikony, freski, stare manuskrypty. Pozostałe klasztory obejrzymy z pokładu autokaru i miejsc widokowych. W drodze na Meteory zatrzymamy się w opiewanej przez poetów Dolinie Tempi, gdzie odwiedzimy kościółek św. Paraskiewi, która jest patronką niewidomych.

UWAGA!

Uczestnik zobowiązany jest posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy lub dowód osobisty.

REZERWACJA NASTĘPUJE PO WPŁACIE ZALICZKI W WYSOKOSĆI 800 złotych NA KONTO BANKOWE (nr konta: 34 1020 2892 0000 5602 0368 5161, dane odbiorcy KRAUL WAKACJE, 30-619 Kraków, ul. Chałubińskiego 120 S - przy tytule przelewu prosimy o wpisanie imienia i nazwiska dziecka oraz dopisu "GRECJA - ENGLISH IN GREECE" i termin turnusu ") oraz po dostarczeniu WYMAGANYCH DOKUMENTÓW.

Prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEN UCZESTNICTWA

Posiadamy Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki Marszałka Województwa Małopolskiego.

Nasze obozy zgłaszamy do właściwego Kuratorium Oświaty. 

Zatrudniamy lubianą przez dzieci,  profesjonalną kadrę instruktorsko-pedagogiczną od lat z nami współpracującą.

Już pierwszego dnia obozu tworzymy GALERIĘ dostępną z naszej strony internetowej na bieżąco uaktualnioną o nowe zdjęcia z naszych obozów!!!

ZOBACZ JAK BAWILIŚMY SIĘ NA NASZYCH WYJAZDACH PODCZAS WAKACJI 2018