PRZYPOMINAJKA – SURF CAMP – DŹWIERZYNO 2022

Poniżej znjadziecie Państwo szczegółwe informacje dotyczące organizacji wyjazdu. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji - prosimy o kontakt z biurem pod numerem: 12/654-25-60

Edukacja, wychowanie, kształtowanie samodzielności

Realizacja interdyscyplinarnych programów sportowo-edukacyjnych podczas obozów jest wyrazem naszych starań by zaszczepić w dzieciach prozdrowotne nawyki i zamiłowanie do ruchu, które, chcielibyśmy, towarzyszyło naszym podopiecznym przez całe dorosłe życie. Nie mamy ambicji wyczynowego sportu, chcemy by dzieci na poziomie rekreacyjnym odnalazły radość i przyjemność w wielu formach aktywności fizycznej. Ruch w sposób rozsądny przeplatamy z mniej forsownymi punktami dziennego programu tak by dać dzieciom czas na odpoczynek i regenerację. Kładziemy również nacisk na dbałość o kulturę osobistą przejawiającą zwykłym "dzień dobry" na początek każdego dnia po umiejętność rozwiązywania sporów, zawierania kompromisów, bezkonfliktowej i efektywnej pracy w zespole czy bezinteresownej pomocy i zwykłej życzliwości. Kształtujemy samodzielność wymagając od dzieci świadomego przygotowania się do zajęć, organizacji i utrzymywania w porządku swego najbliższego otoczenia, punktualności oraz dbałości o powierzone przez Państwa i nas organizatorów rzeczy (sprzęt sportowy, ubrania, kieszonkowe). Prosimy Państwa o wparcie by w szczerej rozmowie przed wyjazdem na obóz, uczulić dzieci, iż warunkiem niezapomnianych i bezpiecznych wakacji będzie respektowanie obozowych reguł. Prosimy zachęcić dzieciaki by obdarzyły zaufaniem kadrę instruktorsko-wychowawczą, drogą rozwiązywania najczęściej błahych obozów problemów jest zwierzenie się wychowawcom będącym na miejscu, a nie gorąca linia telefoniczna z rodzicem niezorientowanym w obozowych realiach:) Najpóźniej wieczorem pierwszego dnia obozu otrzymacie Państwo sms-a z numerem telefonu do wychowawcy, który będzie opiekował się Państwa dzieckiem i u którego bezpośrednio będzie można na bieżąco otrzymać informacje jak Państwa pociecha radzi sobie na obozie. W mailu wysyłanym kilka dni przed wyjazdem, będącym przypomnieniem i uzupełnieniem "sklerotki" otrzymacie Państwo również numer telefonu kierownika obozu.

ZBIÓRKA

Zbiórka uczestników obozu na PARKINGU obok CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ SOLVAY przy ul. Zakopiańskiej (obok CH Carrefour i kina Cinema City) o godz. 22:00

I turnus 05.08.2022 (piątek)
II turnus 14.08.2022 (niedziela)

Pakowanie rowerów w godz. od 8:00 do 9:00

I turnus 05.08.2022 (piątek)
II turnus 14.08.2022 (niedziela)

Pakowanie rowerów odbywa się przy ul.Turowicza 9 (Parking TiR) 


PROSIMY O BEZWZGLĘDNĄ PUNKTUALNOŚĆ!!!!

POWRÓT

na PARKINGU obok CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ SOLVAY przy ul. Zakopiańskiej (obok CH Carrefour i kina Cinema City).

Przewidziany powrót około godz. 7:30 - precyzyjne informacje o godzinie powrotu podajemy na bieżąco0 z trasy 

I turnus 15.08.2022 (poniedziałek)
II turnus 24.08.2022 (środa)

 

Terminy wpłat, dokumenty

Prosimy o wypełnienie i dostarczenie do biura KRAUL - osobiście lub za pomocą poczty tradycyjnej (na adres Kraul Wakacje, ul. Kalwaryjska 9-15, 30-504, biuro przy małym basenie KS Korona) - karty kwalifikacyjnej będącą podstawą do kwalifikacji uczestnika na obóz. Kartę prosimy dostarczyć w nieprzekraczalnym terminie dwóch tygodni od dnia otrzymania maila z potwierdzeniem rezerwacji (kartę otrzymacie Państwo od nas jako jeden z załączników poniżej wiadomości mailowej potwierdzającej rezerwację lub POBIERZ TU).

PROSIMY O DOKONANIE WPŁATY ZA POMOCĄ LINKÓW DO PŁATNOŚCI OTRZYMANYCH W WIADOMOŚCIACH MAILOWYCH:

 • PRZEDPŁATY W CIĄGU 48H OD MOMENTU OTRZYMANIA MAILA Z POTWIERDZENIEM REZERWACJI
 • DOPŁATY ZA WYJAZD DO DNIA:
  5 lipca 2022 – 1. turnus
  14 lipca 2022 - 2. turnus

Faktury wystawiamy:

1) na osobę fizyczną - do 7 dni od pełnej wpłaty na dane wskazane przez Państwa w wiadomości mailowej przesłanej na adres: biuro@kraul.pl

2) na firmę - w przypadku podania danych wraz z numer NIP w momemcie dokonania zgłoszenia przez formularz 

ubezpieczenie Kosztów Imprezy Turystycznej

Oferujemy Państwu możliwości zawarcia Ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej (KIT), które pozwala odzyskać większość kosztów poniesionych z wyjazdem dziecka na wypadek choroby lub innego zdarzenia losowego. Chętnych prosimy kontakt z naszym biurem przed dokonaniem pełnej wpłaty.

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE

STANICA WODNA Jachtowa 44, 78-131 Dźwirzyno

Zdrowe żywienie i specjalistyczne diety

W porozumieniu z ośrodkiem układamy zdrowe, oparte na świeżych produktach menu na czas naszego pobytu. Przykładamy szczególną uwagę do zrównoważonej i zbilansowanej diety oraz nawadniania organizmu. W trakcie obozu zapewniamy dzieciom wodę mineralną do picia - prosimy wyposażyć dziecko w bidon, który będziemy zapełniać tylko i wyłącznie wodą.

Jeśli Państwa dziecko stosuje specjalistyczną dietę (np. wegetariańską, bezglutenową itp.), oprócz zgłoszenia tego faktu w formularzu zgłoszeniowym oraz w karcie kwalifikacyjnej będziemy bardzo wdzięczni o wysłanie na adres mailowy kraul@kraul.pl informacji z przykładowym tygodniowym jadłospisem stosowanym w codziennym żywieniu Państwa dziecka, wskazania jakie ma upodobania kulinarne, a w czym nie gustuje.

Co i jak spakować

Apelujemy o wspólne, świadome zapakowanie z dzieckiem ekwipunku obozowego oraz podpisanie bagażu, pokrowca na rolki i samych rolek. Zminimalilzuje to możliwość zagubienia połowy ubrań i akcesoriów 🙂 co niestety wśród młodszych dzieci jest nagminne, ponieważ nie rozpoznają swoich rzeczy! Rekomendujemy stworzenie wespół z dzieckiem spisu ubrań i akcesoriów znajdujących się w bagażu i umieszczeniu go na dnie walizki. Zachęcamy, szczególnie rodziców młodszych dzieci, do przekazania nam na zbiórce przed wyjazdem depozytów pieniężnych - w podpisanej imieniem i nazwiskiem kopercie, w niskich nominałach (5, 10, 20 zł).  

Prosimy zwłaszcza o spakowanie:

 • zestawu do pływania (czepek, klapki, strój, ręcznik)
 • wygodnego, niewielkiego plecaka przydatnego podczas wycieczek
 • butów sportowych (halówki, tenisówki) na salę gimnastyczną
 • wygodnych sportowych butów zajęć sportowych w terenie i pieszych wycieczek
 • czapki przeciwsłonecznej i kremu z filtrem
 • rolek z kaskiem i ochraniaczami, schowanych w osobny pokrowiec (np. dostępny w sklepach Decathlon - wypróbowany i spisujący się znakomicie) lub innego sprzętu "do jazdy" (hulajnoga, deskorolka)
 • kurtce przeciwdeszczowej i ewentualnie kaloszach
 • bidonu, do którego będziemy nalewać tylko wodę!!!
 • osobnego ręcznika do plażowania

Szkolenie Windsufingowe:

 • buty do wody - OBOWIĄZKOWE
 • pianka (zalecana grubość 2-3 mm)

Do kupienia w Decathlonie lub innym sklepie sportowym.

Pianki dostępne są również bezpłatnie na miejscu, dezynfekowane po każdym użyciu. Polecamy jednak, mając na uwadzę obecną sytuację epidemiologiczną oraz komfort w dopasowaniu, zakup własnej.

Rowery :

 • SPRAWNY rower
 • Kask - OBOWIĄZKOWY

Rowery zabieramy ze sobą z Krakowa. Przed wyjazdem prosimy o sprawdzenie stanu techniczego. Zalecany jest serwis i przygotowanie sprzętu.

ZAPEWNIAMY POZOSTAŁY MATERIAŁY I SPRZĘT DO ZAJĘĆ PROGRAMOWYCH

Windsurfing oraz Rowery

Sprzęt potrzebny do realizacji szkolenia kitesurfingowego zapewniony jest przez organizatora :

 • deski
 • żagle
 • kamizelki asekuracyjne
 • pianki

Obowiązkowym sprzętem który zapewnić trzeba we własnym zakresie są - buty do wody (do zakupu w Decathlonie i innych sklepach sportowych).

Pianki dezynfekowane są po każdym użyciu. Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną oraz komfort i dopasowanie, polecamy zakup własnej pianki. Rekomendowana grubośc to 2-3 mm. 

 

Rowery zabieramy ze sobą z Krakowa. Należy je dostarczyć w dniu wyjazdu pomiędzy godziną 8:00, a 9:00 na Parking Tir przy ul. turowicza 9.

Rower powinien być sprawdzony pod względem stanu technicznego. Zalecamy oddanie go do serwisu. Dobrze przygotowany sprzęt ułatwi nam korzystanie oraz zminimalizuje ewentualne naprawy w trakcie trwania wyjazdu.

 

Odpoczywany od elektroniki

Nasze obozy to nie tylko wypoczynek od zadymionego miasta, ale także od innej cywilizacyjnej przypadłości - nadużywania przez dzieci podczas roku szkolnego urządzeń elektronicznych. Czas obozowy poświęcamy na zdrową aktywność fizyczną, budowanie relacji interpersonalnych w realnym świecie - odwracając  wzrok  kolorowych wyświetlaczy. Dzięki atrakcyjnemu programowi obozu ograniczamy do absolutnego minimum czas na korzystanie z telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych.

Tęsknota - jak jej zaradzić

Będziemy wdzięczni jeśli przed wyjazdem Państwa dziecko usłyszy od Was dokąd jedzie, co będzie tam robić, jakie atrakcje na niego czekają. Pomocne w przybliżeniu klimatu obozu i oswojeniu rozłąki z rodzicami będzie na pewno wspólne przeglądnięcie galerii zdjęć z obozowych szaleństw KRAUL-a. Dzieci powinny dowiedzieć się od Państwa, że wychowawcy pomogą rozwiązać każdy problem, pomogą w każdej sytuacji i nie należy bać się, wstydzić poprosić kadrę o pomoc. Bardzo duży wkład w to jak dziecko będzie się czuło na obozie ma Państwa sposób i częstotliwość kontaktowania się dziećmi. Zachęcamy, szczególnie rodziców młodszych dzieci, aby z góry umówić się na jedną rozmowę telefoniczną na dzień lub nawet rzadziej, najlepiej w godzinach porannych. Pora wieczorna rozmów z rodzicami sprzyja rozklejaniu się dzieci. Prosimy też o pozytywne motywowanie dzieci podczas rozmów, skierowanie jej w stronę np zdjęć, których codzienna, świeża porcja dostępna jest na naszej stronie, zachęcenia by dziecko opowiedziało jak spędziło dzień na obozie, co robiło. Zdarzają się mamy, które w pierwszych słowach rozmowy telefonicznej deklarują, że bardzo tęsknią za dzieckiem i pytają czy ono też... przy takiej postawie rodzica nie trudno o kryzys tęsknoty u dziecka. By uniknąć dyskomfortu nocnych rozmów telefonicznych, wychowawcy młodszych dzieci przejmuje na noc w depozyt telefony dzieciaków.

Jak przygotować dziecku lekarstwa, które ma zażywać podczas obozu

Jeśli Państwa dziecko przyjmuje na stałe leki, prosimy o ich przekazanie na zbiórce przed wyjazdem w zamkniętym w niewielkim plastikowym pudełku podpisanych na zewnątrz imieniem i nazwiskiem dziecka. W środku pudełka, do leków koniecznie prosimy dołączyć na osobnej kartce szczegółowy opis dawkowania!!! Bardzo prosimy nie wyposażać dziecka w leki "na wszelki wypadek"!!! Obóz zaopatrzony jest w dużą apteczkę (i wszędzie są również apteki) i jeśli zajdzie taka konieczność w porozumieniu z Państwem lub z Państwem i lekarzem aplikujemy dostosowne do stanu zdrowia lekarstwa. Bardzo prosimy również o podejście ze zrozumieniem do całkowitego zakazu przekazywania dzieciom jakichkolwiek środków medycznych do zażywania na własną rękę!

Odwiedziny

Jeśli planujecie Państwo odwiedzić dziecko w czasie obozu prosimy o wcześniejszy kontakt z kierownikiem, bądź wychowawcą. Pozwoli to Państwu uniknąć sytuacji, że pojawicie się w pensjonacie, a uczestnicy akurat będą znajdować się na zajęciach poza ośrodkiem. Bardzo prosimy, aby Państwa wizyta u nas nie osłabiała morali innych uczestników (szczególnie wśród grupy młodszych dzieci), dlatego też będziemy wdzięczni jeślli ograniczycie Państwo do minimum czas pobytu w pokoju z dzieckiem w towarzystwie innych obozowiczów, do których rodzice nie przyjechali. Najsensowniejszą opcją jest spędzenie przez Państwa wspólnie jakiegoś uzgodnionego czasu poza obozem. Będziemy bardzo wdzięczni za zrozumienie tej delikatnej kwestii.

TRANSPORT

Autobusem klasy lux (video, wc, klimatyzacja) zapewnia firma WIST