ENGLISH IN GREECE – Grecja, 2 turnusy: lipiec, sierpień

16 lipca, 2015 przez w Uncategorized

Serdecznie zapraszamy

dzieci i młodzież w wieku 10-16 lat na obóz po angielsku na plażach greckiej Riwiery Olimpijskiej!

TERMIN:

4.07-14.07.2020

19.08-29.08.2020

CENA:

2590 złotych

 

  

SZCZEGÓŁY:

MIESZKAMY

HOTELU DIAS*** w miejscowości OLIMPIC BEACH na greckiej Riwierze Olimpijskiej u stóp mitycznego Olimpu. Hotel położony 550 metrów od piaszczystej i szerokiej plaży, z łagodnie opadającym dnem. Pokoje 2-5 osobowe (w niektórych pokojach podwójne łóżka, osobna pościel) z TV Sat, pełnym węzłem sanitarnym, lodówką i balkonem. Na terenie hotelu basen, leżaki, parasole. Korzystanie z klimatyzacji bez dopłaty!!! 
Zapraszamy do obejrzenia galerii prezentującej hotel.

WYŻYWIENIE:

cenione przez gości, FB, 3 x dziennie - śniadanie serwowane z bufetu, lunch, ciepła, dwudaniowa obiadokolacja; w cenie napoje do posiłków (śniadanie: kawa, herbata, sok; lunch i obiad: woda).

NADRZĘDNA IDEA OBOZU - MÓWIMY DO WAS PO ANGIELSKU!:

Niby zwykły obóz Kraula z ambitnym, jak zawsze, programem sportowo-edukacyjnym, lecz tym razem wychowawcami i instruktorami będą osoby anglojęzyczne oraz native speakerzy!!! Będziemy komunikować się z obozowiczami prawie wyłącznie po angielsku z każdym dniem starając się zmniejszać udział polskich słów. Native spaekerzy mają w zanadrzu nie jedną sztuczkę, by zachęcić obozowiczów do rozmów między sobą w języku Szekspira!

RAMOWY PROGRAM POBYTU:
 • 1 dzień: Wyjazd z kraju rano. Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię do Grecji.
 • 2 dzień: Przyjazd do hotelu w godzinach południowych. Zakwaterowanie w pokojach po lunchu
 • 2-10 dzień: Pobyt na miejscu /8 noclegów/, realizacja programu:
  Całodniowa wycieczka do Salonik - zabawa oraz zwiedzanie! 
  pobyt w stolicy greckiej Macedonii rozpoczniemy od niezapomnianego, wodnego szaleństwo w WATERLANDZIE. Będziemy bawić się korzystając ze wszystkich atrakcji parku: zjeżdżalnie, zjeżdżalnie pontonowe, baseny z falami, lejek, wioska indiańska i wiele, wiele innych 🙂 
  Następnie udamy się na spacer podziwiając Białą Wieżę - symobol dawnej perły Bizancjum, Łuk Galeriusza, Rotundę oraz kościoły św. Demetriusza, Agia Sophia, Panagia Chalkeon.
  Wycieczka do naturalnego SPA Alikies - zażyjemy błotnych kąpieli w naturalnej, które kojąco wpływają na schorzenia reumatyczne, dermatologiczne. 
  Wycieczka na Olimp - mityczną siedzibę dwunastu Olimpijskich Bogów. Krętymi, górskimi drogami wspinać będziemy się do klasztoru św. Dionysiosa. Zawitamy również do urokliwego miasteczka Litochoro skąd  podziwiać będziemy przepiękną panoramę na Olimp, Morze Egejskie i półwysep Chalkidiki.  Udamy się też Wąwozem Enipeas do wanien Zeusa i Afrodyty. Wycieczkę zakończymy plażowaniem. 
  Wycieczka do Paleos Panteleimonas,  wioski - skansenu, w której zatrzymał się czas  z olśniewającym widokiem na masyw Olimpu oraz plaże i wody Zatoki Termajskiej. Paleos Panteleimonas zachwyca pięknymi widokami, niecodzienną kamienistą zabudową, brukowanymi ulicami, spokojem popołudniowej siesty, zapachem ziół tymianku i oregano, koncertem cykad i kozich dzwonków dobiegających tu z pobliskich wzgórz. Wśród okolicznych miasteczek zachowało najwięcej charakteru prawdziwie tradycyjnej, greckiej atmosfery. Poza sezonem życie toczy się tu dalej swym leniwym, cichym, południowym rytmem. Właśnie w takich wioskach można poznać klimat prawdziwej Grecji, z dźwiękami buzuki, zapachem ziół i oliwek, smakiem miodu z jogurtem. Obecnie wioska jest pod opieką Unii Europejskiej.
  zajęcia ruchowe (zumba, streching, ABT, body shape, TBC, aqua-aerobic), podstawy dietetyki i zdrowego odżywiania
  konsultacje pływackie, zajęcia z ratownictwa wodnego
  - zajęcia sportwe, gry i zabawy ruchowe - tenis, koszykówka, siatkówka
  słodkie lenistwo - plażowanie na najładniejszych plażach regionu 
  wieczorne animacje - karaoke, dyskoteki, projekcje filmów
 • 10 dzień: Śniadanie, wykwaterowanie, ostatnie spacer po miejscowości, wyjazd w drogę powrotną
 • 11 dzień: Przyjazd do kraju w godzinach południowych.
CENA ZAWIERA:
 • zakwaterowanie 
 • wyżywienie (3 posiłki dziennie)
 • transport autokarem klasy lux  (czarterowanym od firmy WIST-Trans Major) na trasie Kraków-Olimpic Beach-Kraków. Autobus jest do naszej wyłącznej dyspozycji w czasie trwania obozu!
 • pakiet ubezpieczeniowy Bezpieczne Podróże  (Signal Iduna, ul Przyokopowa 31, Warszawa 01-208). Sumy ubezpieczenia: Koszty Leczenia 10000 euro, Koszty Ratownictwa 5000 euro, NNW 15000 złotych, Bagaż 800 złotych). 
 • realizację programu i opiekę pedagogiczną
 • sprzęt do realizacji zajęć programowych
WYCIECZKI I PROGRAM FAKULTATYWNY:
 • DISCOVER SCUBA DIVING - ODKRYJ NURKOWANIE Z AKWALUNGIEM - cena 40 euro
  Poznajemy nurkowanie z akwalungiem (maska, płetwy, jacket, balast, automat z octapusem, skafander nurkowy, manometr, butla z tlenem) pod bezpośrednim nadzorem instruktora w idealnych, bezpiecznych warunkach na basenie. Po wyjaśnieniu podstawowych zasad, nowi adepci nurkowania wykonują jedno płytkie nurkowanie w asyście instruktora nurkowania. Program ma na celu przedstawić dzieciom nurkowanie w kontrolowany, a równocześnie przyjemny sposób. Discover Scuba Diving zaszczepiając poczucie komfortu, obycie się z wodą, bezpieczeństwo oraz przynależności do środowiska płetwonurków pomoże przezwyciężyć błędne wyobrażenia o nurkowaniu.
   
  Przebieg programu teoretycznego - czas około 1,5 godziny
  • omówienie zasad nurkowania i zachowania się pod wodą
  • omówienie sposobu komunikacji pod wodą (znaki nurkowe)
  • bezpieczeństwo i zagrożenia pod wodą
  • nauka zakładania osprzętu (maska, płetwy, jacket, balast, itd.)
  • wykonanie podstawowych ćwiczeń pod wodą
  • wycieczka podwodna w basenie
   
  Każdy uczestnik kursu otrzyma certyfikat uczestnictwa w kursie nurkowania oraz płytę DVD ze zdjęciami i filmem swoich podwodnych dokonań 🙂 - film z daną osobą pod wodą plus zdjęcia.
  UWAGA: warunkiem uczestnictwa w kursie jest ukończone 8 lat i PISEMNA ZGODA RODZICÓW- standardowa procedura PADI (Professional Association of Diving Instructors)

 • Wyspa Skiathos - wyjazd 9:00 - powrót 18:00 - cena 40 euro
  Zielona wyspa Archipelagu Sporad, gdzie fale lazurowego Morza Egejskiego rozbijają się o koronkowe wybrzeże. Liczne zatoki i zatoczki oraz wysepki otaczające wyspę będziemy mogli podziwiać ze statku turystycznego, którym popłyniemy do uroczego miasteczka, gdzie wybudowane tarasowo domki otoczone są kolorowymi kwiatami. Oczywiście nie zapomnimy o kąpieli morskiej na Plaży Kukunaries, gdzie piniowe lasy rosnące nad złotymi piaskami upajają nas swoim zapachem.

 • Rejs statkiem pirackim - wyjazd 9:00 - powrót 15:00 - cena 30 euro
  Połyniemy wzdłuż wybrzeża i urokliwych plaż Riwiery Olimpijskiej w stronę gór Olimpu. Zatrzymamy się na plaży Gritsa z widokiem na Olimp, gdzie po słonecznych i morskich kąpielach posilimy się regionalną kuchną. Podczas rejsu statek zacumuje również na pełnym morzu, a wtedy najodważniejsi będą mogli poskakać z pokładu do wód Morza Egejskiego.

  • METEORY – wyjazd 6:30, powrót 18:00 - cena 30 euro
   Wycieczka w niezwykłe miejsce na Równinie Tesalijskiej z lasem skalnym, na którym średniowieczni mnisi zbudowali klasztory tworząc drugie co do wielkości centrum monastyryzmu w Grecji. Zatrzymamy się w miasteczku Kalambaka, gdzie w pracowni ikon zapoznamy się z techniką tworzenia tych dzieł (prezentacja w języku polskim). Z dwudziestuczterech klasztorów, które powstały w ciągu wieków zachowało się sześć. Zwiedzimy dwa klasztory - jeden męski i jeden żeński, gdzie będziemy podziwiać piękne ikony, freski, stare manuskrypty. Pozostałe klasztory obejrzymy z pokładu autokaru i miejsc widokowych. W drodze na Meteory zatrzymamy się w opiewanej przez poetów Dolinie Tempi, gdzie odwiedzimy kościółek św. Paraskiewi, która jest patronką niewidomych.

UWAGA!

Uczestnik zobowiązany jest posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy lub dowód osobisty.

REZERWACJA NASTĘPUJE PO WPŁACIE ZALICZKI W WYSOKOSĆI 800 złotych NA KONTO BANKOWE: KRAUL WAKACJE - nr konta: 34 1020 2892 0000 5602 0368 5161 - przy tytule przelewu prosimy o wpisanie imienia i nazwiska dziecka oraz dopisu Grecja - SŁODKIE LENISTWO i termin turnusu ") oraz po dostarczeniu WYMAGANYCH DOKUMENTÓW.

Prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEN UCZESTNICTWA

Posiadamy Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki Marszałka Województwa Małopolskiego.

Nasze obozy zgłaszamy do właściwego Kuratorium Oświaty. 

Zatrudniamy lubianą przez dzieci,  profesjonalną kadrę instruktorsko-pedagogiczną od lat z nami współpracującą.

Już pierwszego dnia obozu tworzymy GALERIĘ dostępną z naszej strony internetowej na bieżąco uaktualnioną o nowe zdjęcia z naszych obozów!!!

ZOBACZ JAK BAWILIŚMY SIĘ NA NASZYCH WYJAZDACH PODCZAS WAKACJI 2019