ENGLISH IN GREECE – Grecja, 2 turnusy: lipiec, sierpień

16 lipca, 2015 przez w Uncategorized

FOR WHO? / DLA KOGO?

Are you 10-17 years old, do you want to improve your English in casual conversations with native speakers and have fun at the same time? Our camp is just for you!

TERMIN:

4.07-14.07.2020

19.08-29.08.2020

CENA:

2590 złotych

 

  

SZCZEGÓŁY:

MIESZKAMY

HOTELU DIAS*** w miejscowości OLIMPIC BEACH na greckiej Riwierze Olimpijskiej u stóp mitycznego Olimpu. Hotel położony 550 metrów od piaszczystej i szerokiej plaży, z łagodnie opadającym dnem. Do dyspozycji uczestników oddajemy przestrzenne pokoje 2, 3, 4 i 5-osobowe (w niektórych pokojach podwójne łóżka, z osobną pościelą) z łazienkami. Każdy pokój wysposażony jest w balkon, telewizor oraz lodówkę. Na terenie obiektu znajduje się: basen, leżaki i parasole. Możliwość korzystania z klimatyzacji bez dopłaty!!! Ponadto pyszna kuchnia (trzy posiłki dziennie: śniadanie w formie bufetu, lunch, dwudaniowa obiadokolacja; w cenie napoje do posiłków).

Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego hotel.

 

NADRZĘDNA IDEA OBOZU - MÓWIMY DO WAS PO ANGIELSKU

We współpracy z Centrum Edukacji MYŚLNIK przygotowaliśmy dla Was specjalny obóz językowy.  Głównym celem obozu jest zapewnienie uczestnikom tzw. „pełnego zanurzenia” (Eng. full immersion) w języku angielskim. Opiekę nad uczestnikami będzie sprawować doświadczona w pracy z dziećmi kadra Native English Speakers z Centrum Edukacji MYŚLNIK, z pomocą koordynatorów KRAUL'a, którzy w czasie obozu będą posługiwać się językiem angielskim. 

Najlepszą metodą nauki języka jest jego codzienne użytkowanie w trakcie swobodnych rozmów - od porannej gimnastyki, do wieczornych pogaduch na dobranoc. Podczas obozu będziemy porozumiewać się wyłącznie w języku angielskim. Dzięki rozmowom z native speakerami nasi obozowicze uczynią znaczące postępy lingwistyczne. Uwaga! Nasi native speakerzy mają w zanadrzu nie jedną sztuczkę, by zachęcić obozowiczów do rozmów między sobą w języku Szekspira! Organizowane zajęcia, wycieczki i atrakcje są wypełnione językiem angielskim, co pozwala na przełamanie barier językowych oraz przyjemną naukę w luźnej atmosferze. Obóz nastawiony jest na intensywną naukę języka angielskiego przez interakcje.

Poza głównymi zajęciami grupowymi po angielsku zadbamy o to, aby każdy z uczestników miał możliwość osiągnięcia postępu językowego poprzez indywidualne konsultacje 1:1 z Native English Speakers. Program obozu został zaprojektowany tak, aby maksymalnie wykorzystać czas pobytu. Przebywanie w anglojęzycznym środowisku wymusza na uczestnikach porozumiewanie się po angielsku przez cały okres trwania obozu (około 70 aktywnych godzin!). Nasi lektorzy pochodzą z różnych krajów anglojęzycznych (USA, South Africa, Ireland), co umożliwia uczestnikom zapoznanie się z różnymi akcentami. W zamian tradycyjnych lekcji obozowy program zajęć zakłada tok konwersacyjny – ćwiczymy umiejętności praktyczne i nastawiamy się na MÓWIENIE.

 


Doświadczona kadra
Native English Speakers

Indywidualne podejście do uczestników.
Zabwa przez naukę, nauka przez zabawę

Sesje 1 na 1
z Nateive English speakers
Kontakt
z jezykiem Angielskim 24/7
BĘDZIE SIĘ DZIAŁO

Podczas obozu każdy z uczestników realizuje bogaty program sportowo-edukacyjny podzielony na dwie strefy :

STREFA CHILL & FUN

 • Ekspedycja do Salonik - wycieczka do stolicy greckiej Macedonii! Wyprawę rozpoczniemy od niezapomnianego, wodnego szaleństwa w WATERLANDZIE. Będziemy bawić się korzystając ze wszystkich atrakcji parku: zjeżdżalnie, zjeżdżalnie pontonowe, baseny z falami, lejek, wioska indiańska i wiele, wiele więcej! Następnie udamy się na spacer podziwiając Białą Wieżę - symobol dawnej perły Bizancjum, Łuk Galeriusza, Rotundę oraz kościoły św. Demetriusza, Agia Sophia, Panagia Chalkeon.
 • Z wizytą w mitycznej siedzibie Bogów Olimpijskich - wycieczka na Olimp! Naszą podróż rozpoczniemy od wspinaczki przez kręte, górskie drogi, które doprowadzą nas do klasztoru św. Dionysiosa. Zawitamy również do urokliwego miasteczka Litochoro - skąd podziwiać będziemy przepiękną panoramę na Olimp, Morze Egejskie i półwysep Chalkidiki.  Udamy się też Wąwozem Enipeas do wanien Zeusa i Afrodyty. Wycieczkę zakończymy nadmorskim plażowaniem. 
 • Miasteczko zaklęte w kamieniu - wycieczka do Paleos Panteleimonas! Na stokach Olimpu położone jest miejsce magiczne, w którym zatrzymał się czas!  Paleos Panteleimonas zachwyca pięknymi widokami na masyw Olimpu oraz plaże i wody Zatoki Termajskiej, a także niecodzienną kamienistą zabudową, brukowanymi ulicami, zapachem ziół tymianku i oregano, koncertem cykad i kozich dzwonków dobiegających tu z pobliskich wzgórz. Wśród okolicznych miasteczek zachował najwięcej charakteru prawdziwie tradycyjnej, greckiej atmosfery. Poza sezonem życie toczy się tu dalej swym leniwym, cichym, południowym rytmem. Właśnie w takich wioskach można poznać klimat prawdziwej Grecji, z dźwiękami buzuki, zapachem ziół i oliwek, smakiem miodu z jogurtem. 
 • Akcja integracja - Speed dating z przymrużeniem oka! 
 • Więc chodź pomaluj mój świat! Festiwal kolorów – HOLI
 • Letnie kino pod gwiazdami - seans filmowy na świeżym powietrzu
 • H2O to jest to! – bitwa wodna
 • Nadmorskie plażowanie – słoneczne kąpiele, czyli relaks na świeżym powietrzu (rozkładamy leżaki, koce i przy dźwiękach dobrej muzyki odpoczywamy tak, jak lubimy!)
 • Fun4Brain – QUIZ
 • Just Dance
 • Karaoke party
 • DIY- kreatywny zawrót głowy

 

STREFA ACTIVE

 • Sportowe wyzwania - Challenge Accepted! – zajęcia sportowe (gry zespołowe m.in. piłka nożna, siatkówka, koszykówka, unihokej, a także zabawy ruchowe)
 • Zajęcia fitness (Aqua aerobik, Zumba, streaching, ABT, body shape, TBC)
 • Zajęcia sportowe na kompleksie boisk na świeżym powietrzu
 • Nauka i doskonalenie pływania oraz super zabawa na basenie

 

CENA ZAWIERA:
 • Transport autokarem klasy lux  (czarterowanym od firmy WIST-Trans Major) na trasie Kraków-Olimpic Beach-Kraków. Autobus jest do naszej wyłącznej dyspozycji w czasie trwania obozu!
 • Pakiet ubezpieczeniowy  Bezpieczne Podróże (Signal Iduna, ul Przyokopowa 31, Warszawa 01-208). Sumy ubezpieczenia: Koszty Leczenia 10000 euro, Koszty Ratownictwa 5000 euro, NNW 15000 złotych, Bagaż 800 złotych). 
 • Realizację programu i opiekę pedagogiczną
 • Sprzęt do realizacji zajęć programowych
ATRAKCJE DODATKOWE
 • DISCOVER SCUBA DIVING - ODKRYJ NURKOWANIE Z AKWALUNGIEM - cena 40 euro
  Poznajemy nurkowanie z akwalungiem (maska, płetwy, jacket, balast, automat z octapusem, skafander nurkowy, manometr, butla z tlenem) pod bezpośrednim nadzorem instruktora w idealnych, bezpiecznych warunkach na basenie. Po wyjaśnieniu podstawowych zasad, nowi adepci nurkowania wykonują jedno płytkie nurkowanie w asyście instruktora nurkowania. Program ma na celu przedstawić dzieciom nurkowanie w kontrolowany, a równocześnie przyjemny sposób. Discover Scuba Diving zaszczepiając poczucie komfortu, obycie się z wodą, bezpieczeństwo oraz przynależności do środowiska płetwonurków pomoże przezwyciężyć błędne wyobrażenia o nurkowaniu.
   
  Przebieg programu teoretycznego - czas około 1,5 godziny
  • omówienie zasad nurkowania i zachowania się pod wodą
  • omówienie sposobu komunikacji pod wodą (znaki nurkowe)
  • bezpieczeństwo i zagrożenia pod wodą
  • nauka zakładania osprzętu (maska, płetwy, jacket, balast, itd.)
  • wykonanie podstawowych ćwiczeń pod wodą
  • wycieczka podwodna w basenie
   
  Każdy uczestnik kursu otrzyma certyfikat uczestnictwa w kursie nurkowania oraz płytę DVD ze zdjęciami i filmem swoich podwodnych dokonań 🙂 - film z daną osobą pod wodą plus zdjęcia.
  UWAGA: warunkiem uczestnictwa w kursie jest ukończone 8 lat i PISEMNA ZGODA RODZICÓW- standardowa procedura PADI (Professional Association of Diving Instructors)

 • Wyspa Skiathos - wyjazd 9:00 - powrót 18:00 - cena 40 euro
  Zielona wyspa Archipelagu Sporad, gdzie fale lazurowego Morza Egejskiego rozbijają się o koronkowe wybrzeże. Liczne zatoki i zatoczki oraz wysepki otaczające wyspę będziemy mogli podziwiać ze statku turystycznego, którym popłyniemy do uroczego miasteczka, gdzie wybudowane tarasowo domki otoczone są kolorowymi kwiatami. Oczywiście nie zapomnimy o kąpieli morskiej na Plaży Kukunaries, gdzie piniowe lasy rosnące nad złotymi piaskami upajają nas swoim zapachem.

 • Rejs statkiem pirackim - wyjazd 9:00 - powrót 15:00 - cena 30 euro
  Połyniemy wzdłuż wybrzeża i urokliwych plaż Riwiery Olimpijskiej w stronę gór Olimpu. Zatrzymamy się na plaży Gritsa z widokiem na Olimp, gdzie po słonecznych i morskich kąpielach posilimy się regionalną kuchną. Podczas rejsu statek zacumuje również na pełnym morzu, a wtedy najodważniejsi będą mogli poskakać z pokładu do wód Morza Egejskiego.

  • METEORY – wyjazd 6:30, powrót 18:00 - cena 30 euro
   Wycieczka w niezwykłe miejsce na Równinie Tesalijskiej z lasem skalnym, na którym średniowieczni mnisi zbudowali klasztory tworząc drugie co do wielkości centrum monastyryzmu w Grecji. Zatrzymamy się w miasteczku Kalambaka, gdzie w pracowni ikon zapoznamy się z techniką tworzenia tych dzieł (prezentacja w języku polskim). Z dwudziestuczterech klasztorów, które powstały w ciągu wieków zachowało się sześć. Zwiedzimy dwa klasztory - jeden męski i jeden żeński, gdzie będziemy podziwiać piękne ikony, freski, stare manuskrypty. Pozostałe klasztory obejrzymy z pokładu autokaru i miejsc widokowych. W drodze na Meteory zatrzymamy się w opiewanej przez poetów Dolinie Tempi, gdzie odwiedzimy kościółek św. Paraskiewi, która jest patronką niewidomych.

UWAGA!

Uczestnik zobowiązany jest posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy lub dowód osobisty.

REZERWACJA NASTĘPUJE PO WPŁACIE ZALICZKI W WYSOKOSĆI 800 złotych NA KONTO BANKOWE: KRAUL WAKACJE - nr konta: 34 1020 2892 0000 5602 0368 5161 - przy tytule przelewu prosimy o wpisanie imienia i nazwiska dziecka oraz dopisu Grecja - SŁODKIE LENISTWO i termin turnusu ") oraz po dostarczeniu WYMAGANYCH DOKUMENTÓW.

Prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEN UCZESTNICTWA

Posiadamy Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki Marszałka Województwa Małopolskiego.

Nasze obozy zgłaszamy do właściwego Kuratorium Oświaty. 

Zatrudniamy lubianą przez dzieci,  profesjonalną kadrę instruktorsko-pedagogiczną od lat z nami współpracującą.

Już pierwszego dnia obozu tworzymy GALERIĘ dostępną z naszej strony internetowej na bieżąco uaktualnioną o nowe zdjęcia z naszych obozów!!!

ZOBACZ JAK BAWILIŚMY SIĘ NA NASZYCH WYJAZDACH PODCZAS WAKACJI 2019