PRZYPOMINAJKA – FABRYKA ADRENALINY – MYCZKOWCE 2022

Poniżej znjadziecie Państwo szczegółwe informacje dotyczące organizacji wyjazdu. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji - prosimy o kontakt z biurem pod numerem: 12/654-25-60

Edukacja, wychowanie, kształtowanie samodzielności

Realizacja interdyscyplinarnych programów sportowo-edukacyjnych podczas obozów jest wyrazem naszych starań, by zaszczepić w dzieciach prozdrowotne nawyki i zamiłowanie do ruchu, które, chcielibyśmy, towarzyszyło naszym podopiecznym przez całe dorosłe życie. Nie mamy ambicji wyczynowego sportu, chcemy by dzieci na poziomie rekreacyjnym odnalazły radość i przyjemność w wielu formach aktywności fizycznej. Ruch w sposób rozsądny przeplatamy z mniej forsownymi punktami dziennego programu tak, by dać dzieciom czas na odpoczynek i regenerację. Kładziemy również nacisk na dbałość o kulturę osobistą przejawiającą się zwykłym "dzień dobry" na początek każdego dnia, po umiejętność rozwiązywania sporów, zawierania kompromisów, bezkonfliktowej i efektywnej pracy w zespole czy bezinteresownej pomocy i zwykłej życzliwości. Kształtujemy samodzielność wymagając od dzieci świadomego przygotowania się do zajęć, organizacji i utrzymywania w porządku swego najbliższego otoczenia, punktualności oraz dbałości o powierzone przez Państwa i nas organizatorów rzeczy (sprzęt sportowy, ubrania, kieszonkowe). Prosimy Państwa o wsparcie, by w szczerej rozmowie przed wyjazdem na obóz uczulić dzieci, iż warunkiem niezapomnianych i bezpiecznych wakacji będzie respektowanie obozowych reguł. Prosimy zachęcić dzieciaki, by obdarzyły zaufaniem kadrę instruktorsko-wychowawczą, drogą rozwiązywania najczęściej błahych obozów problemów jest zwierzenie się wychowawcom będącym na miejscu, a nie gorąca linia telefoniczna z rodzicem niezorientowanym w obozowych realiach:) Najpóźniej wieczorem pierwszego dnia obozu otrzymacie Państwo sms-a z numerem telefonu do wychowawcy, który będzie opiekował się Państwa dzieckiem, i u którego bezpośrednio będzie można na bieżąco otrzymać informacje jak Państwa pociecha radzi sobie na obozie. W mailu wysyłanym kilka dni przed wyjazdem, będącym przypomnieniem i uzupełnieniem "sklerotki" otrzymacie Państwo również numer telefonu kierownika obozu.

ZBIÓRKA

Zbiórka uczestników obozu na PARKINGU obok CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ SOLVAY przy ul. Zakopiańskiej (obok CH Carrefour i kina Cinema City)
o godz 8:45.
PROSIMY O BEZWZGLĘDNĄ PUNKTUALNOŚĆ!!!!
I turnus 25.06.2022 (sobota)
II turnus 04.07.2022 (poniedziałek)
III turnus 13.07.2022 (środa)
IV turnus 22.07.2022 (piątek)
V turnus 31.07.2022 (niedziela)
VI turnus 9.08.2022 (wtorek)
VII turnus 18.08.2022 (czwartek)

POWRÓT

na PARKINGU obok CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ SOLVAY przy ul. Zakopiańskiej (obok CH Carrefour i kina Cinema City).
Przewidywany powrót około godz. 16:30 - precyzyjne informacje o godzinie powrotu podajemy na bieżącą z trasy 

I turnus 04.07.2022 (poniedziałek) 
II turnus 13.07.2022 (środa) 
III turnus 22.07.2022 (piątek) 
IV turnus 31.07.2022 (niedziela) 
V turnus 09.08.2022 (wtorek) 
VI turnus 18.08.2022 (czwartek)
VII turnus 27.08.2022 (sobota)

Terminy wpłat, dokumenty

Prosimy o wypełnienie i dostarczenie do biura KRAUL - osobiście lub za pomocą poczty tradycyjnej (na adres Kraul Wakacje, ul. Kalwaryjska 9-15, 30-504, biuro przy małym basenie KS Korona) - karty kwalifikacyjnej będącą podstawą do kwalifikacji uczestnika na obóz. Kartę prosimy dostarczyć w nieprzekraczalnym terminie dwóch tygodni od dnia otrzymania maila z potwierdzeniem rezerwacji (kartę otrzymacie Państwo od nas jako jeden z załączników poniżej wiadomości mailowej potwierdzającej rezerwację lub POBIERZ TU).

PROSIMY O DOKONANIE WPŁATY ZA POMOCĄ LINKÓW DO PŁATNOŚCI OTRZYMANYCH W WIADOŚCIACH MAILOWYCH:

 • PRZEDPŁATY W CIĄGU 48H OD MOMENTU OTRZYMANIA MAILA Z POTWIERDZENIEM REZERWACJI
 • DOPŁATY ZA WYJAZD DO DNIA:
  25 maj 2022 – 1. turnus
  4 czerwca 2022 - 2. turnus
  13 czerwca 2022 - 3. turnus
  22 czerwca 2022 - 4. turnus
  31 czerwca 2022 - 5. turnus
  9 lipca 2022 - 6. turnus
  18 lipca 2022 - 7. turnus

Faktury wystawiamy:

1) na osobę fizyczną - do 7 dni od pełnej wpłaty na dane wskazane przez Państwa w wiadomości mailowej przesłanej na adres: biuro@kraul.pl

2) na firmę - w przypadku podania danych wraz z numer NIP w momemcie dokonania zgłoszenia przez formularz 

ubezpieczenie Kosztów Imprezy Turystycznej

Oferujemy Państwu możliwości zawarcia Ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej (KIT), które pozwala odzyskać koszty poniesione w związku z wyjazdem dziecka na wypadek choroby lub innego zdarzenia losowego. Chętnych prosimy kontakt z naszym biurem przed dokonaniem pełnej wpłaty.

POSTĘPOWANIE W PRZYPADKU ZAISTNIENIA ZDARZENIA OBJĘTEGO UBEZPIECZENIEM

W przypadku rezygnacji Uczestnika objętego ubezpieczeniem, Ubezpieczony zobowiązany jest niezwłocznie (ale nie później niż w ciągu dwóch dni) od daty zaistnienia zdarzenia, które uniemożliwi mu wyjazd - poinformować o tym organizatora podróży w formie pisemnej tj. przesłać wiadomość mailową na adres: biuro@kraul.pl, a następnie dostarczyć wymagane dokumenty potwierdzające zasadność zgłoszenia rezygnacji z podróży/przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej m.in. dokumentację medyczną Ubezpieczonego.

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków
ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE

Pensjonat "Noclegi pod Bukowiną", Myczkowce 2, 38-623 Uherce Mineralne

Zdrowe żywienie i specjalistyczne diety

W porozumieniu z ośrodkiem układamy zdrowe, oparte na świeżych produktach menu na czas naszego pobytu. Przykładamy szczególną uwagę do zrównoważonej i zbilansowanej diety oraz nawadniania organizmu. W trakcie obozu zapewniamy dzieciom wodę mineralną do picia - prosimy wyposażyć dziecko w bidon, który będziemy zapełniać tylko i wyłącznie wodą.

Jeśli Państwa dziecko stosuje specjalistyczną dietę (np. wegetariańską, bezglutenową itp.), oprócz zgłoszenia tego faktu w formularzu zgłoszeniowym oraz w karcie kwalifikacyjnej będziemy bardzo wdzięczni o wysłanie na adres mailowy kraul@kraul.pl informacji z przykładowym tygodniowym jadłospisem stosowanym w codziennym żywieniu Państwa dziecka, wskazania jakie ma upodobania kulinarne, a w czym nie gustuje.

Co i jak spakować

Apelujemy o wspólne, świadome zapakowanie z dzieckiem ekwipunku obozowego oraz podpisanie bagażu. Zminimalilzuje to możliwość zagubienia połowy ubrań i akcesoriów 🙂 co niestety wśród młodszych dzieci jest nagminne, ponieważ nie rozpoznają swoich rzeczy! Rekomendujemy stworzenie wespół z dzieckiem spisu ubrań i akcesoriów znajdujących się w bagażu i umieszczeniu go na dnie walizki. Zachęcamy, szczególnie rodziców młodszych dzieci, do przekazania nam na zbiórce przed wyjazdem depozytów pieniężnych - w podpisanej imieniem i nazwiskiem kopercie, w niskich nominałach (5, 10, 20 zł).  

Prosimy zwłaszcza o spakowanie:

 • zestawu do pływania (czepek, klapki, strój, ręcznik) w małym plecaku
 • butów sportowych (halówki, tenisówki) na salę gimnastyczną
 • wygodnych sportowych butów do zajęć sportowych w terenie
 • czapki przeciwsłonecznej i kremu z filtrem
 • ubrania do zajęć survivalowych (długie spodnie i bluza na chłodniejsze dni), którego mamie nie będzie żal jak się przybrudzi czy podniszczy
 • kurtce przeciwdeszczowej i ewentualnie kaloszach
 • bidon, do którego będziemy nalewać tylko wodę!!!

  Dzieci, które jako wiodący wybrały profil tematyczny survival prosimy dodatkowo wyposażyć w:

 • latarkę/czołówkę
 • kalosze

Dzieci, które jako wiodący wybrały profil tematyczny jazda konna prosimy dodatkowo wyposażyć w:

 • bryczesy/getry/dresy – długie, wygodne spodnie
 • adidasy/trampki – obuwie pełne, poniżej kostki 
 • kalosze
 • kurtkę przeciwdeszczową z kapturem

ZAPEWNIAMY POZOSTAŁY MATERIAŁY I SPRZĘT DO ZAJĘĆ PROGRAMOWYCH - również rowery!!!

Odpoczywany od elektroniki

Nasze obozy to nie tylko wypoczynek od zadymionego miasta, ale także od innej cywilizacyjnej przypadłości - nadużywania przez dzieci podczas roku szkolnego urządzeń elektronicznych. Czas obozowy poświęcamy na zdrową aktywność fizyczną, budowanie relacji interpersonalnych w realnym świecie - odwracając  wzrok  kolorowych wyświetlaczy. Dzięki atrakcyjnemu programowi obozu ograniczamy do absolutnego minimum czas na korzystanie z telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych.

Tęsknota - jak jej zaradzić

Będziemy wdzięczni jeśli przed wyjazdem Państwa dziecko usłyszy od Was dokąd jedzie, co będzie tam robić, jakie atrakcje na niego czekają. Pomocne w przybliżeniu klimatu obozu i oswojeniu rozłąki z rodzicami będzie na pewno wspólne przeglądnięcie galerii zdjęć z obozowych szaleństw KRAUL-a. Dzieci powinny dowiedzieć się od Państwa, że wychowawcy pomogą rozwiązać każdy problem, pomogą w każdej sytuacji i nie należy bać się, wstydzić poprosić kadrę o pomoc. Bardzo duży wkład w to jak dziecko będzie się czuło na obozie ma Państwa sposób i częstotliwość kontaktowania się dziećmi. Zachęcamy, szczególnie rodziców młodszych dzieci, aby z góry umówić się na jedną rozmowę telefoniczną na dzień lub nawet rzadziej, najlepiej w godzinach porannych. Pora wieczorna rozmów z rodzicami sprzyja rozklejaniu się dzieci. Prosimy też o pozytywne motywowanie dzieci podczas rozmów, skierowanie jej w stronę np zdjęć, których codzienna, świeża porcja dostępna jest na naszej stronie, zachęcenia by dziecko opowiedziało jak spędziło dzień na obozie, co robiło. Zdarzają się mamy, które w pierwszych słowach rozmowy telefonicznej deklarują, że bardzo tęsknią za dzieckiem i pytają czy ono też... przy takiej postawie rodzica nie trudno o kryzys tęsknoty u dziecka. By uniknąć dyskomfortu nocnych rozmów telefonicznych, wychowawcy młodszych dzieci przejmuje na noc w depozyt telefony dzieciaków.

Jak przygotować dziecku lekarstwa, które ma zażywać podczas obozu

Jeśli Państwa dziecko przyjmuje na stałe leki, prosimy o ich przekazanie na zbiórce przed wyjazdem w zamkniętym w niewielkim plastikowym pudełku podpisanych na zewnątrz imieniem i nazwiskiem dziecka. W środku pudełka, do leków koniecznie prosimy dołączyć na osobnej kartce szczegółowy opis dawkowania!!! Bardzo prosimy nie wyposażać dziecka w leki "na wszelki wypadek"!!! Obóz zaopatrzony jest w dużą apteczkę (i wszędzie są również apteki) i jeśli zajdzie taka konieczność w porozumieniu z Państwem lub z Państwem i lekarzem aplikujemy dostosowne do stanu zdrowia lekarstwa. Bardzo prosimy również o podejście ze zrozumieniem do całkowitego zakazu przekazywania dzieciom jakichkolwiek środków medycznych do zażywania na własną rękę!

Odwiedziny
TRANSPORT

Autobusem klasy lux (video, wc, klimatyzacja) zapewnia firma WIST.

UPOMINKI OBOZOWE

Uwaga! W przypadku, w którym uczestnikom wyjazdu zostaną przyznane upominki (nagrody) z tytułu uczestnictwa w imprezie mogę one zostać odebrane najpóźniej w momencie odbioru Uczestnika z imprezy - po tym czasie uczestnik traci możliwość odbioru upominku (nagrody), zaś upominek (nagroda) z tytułu uczestnictwa przechodzi do dyspozycji Organizatora.